Foto: Publicitātes foto

Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" sestdien, 22. oktobrī, plkst.19.00 notiks pianistes Artas Arnicānes solokoncerts "Ūdens leģendas", portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Pianiste jau vairākkārtīgi viesojusies Siguldā, uzstājoties kā soliste "Kremerata Baltica" festivālos, tomēr ar soloprogrammu koncertzālē "Baltais flīģelis" māksliniece uzstāsies pirmo reizi. Šis būs vienīgais Artas Arnicānes solokoncerts Vidzemē.

Programma "Ūdens leģendas" ir vairākus gadus lolota un, citējot mākslinieci: "šī ir iespēja uzburt jaunu priekšstatu par klavieru skanējumu – iztēles skaņu ainavas, straumes, burbuļojošu strautiņu guldzēšana, ūdens spēks un sievišķīgs trauslums satiksies šeit…".

Arta studējusi pie ievērojamiem mūziķiem – Teofīla Biķa un Sergeja Osokina Latvijā, Normas Fišeres Anglijā un Homero Frančeša Šveicē. Ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Skotijas Karalisko konservatoriju un Cīrihes Mākslu universitāti, kopumā iegūstot četrus atskaņotājmākslas maģistra grādus. Studiju cikla noslēgumā Cīrihē – arī mūzikas pedagoģijas maģistra grādu. Arta ir sešpadsmit starptautisku konkursu laureāte un neskaitāmu speciālbalvu ieguvēja. Īpaši spilgti viņa uzstājās 2010. gadā, iegūstot augstākās godalgas pianistu konkursos Šveicē, Anglijā, Polijā un Spānijā̄. Vēl pēc gada Arta kļuva par starptautiskā konkursa "Prāgas pavasaris" uzvarētāju, tam sekoja virkne piedāvājumu uzstāties Čehijas un Šveices pilsētās rīkotos koncertos un festivālos, būtiski sekmējot pianistes starptautisko atpazīstamību.

Latviešu pianistes Arta Arnicānes spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta gaisotni nodrošinājusi pianistes koncertdarbību Eiropā, galvenokārt Šveicē̄, ko māksliniece patlaban izvelējusies par dzīvesvietu.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā, stundu pirms koncerta – norises vietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!