Fоtо: Publicitātes foto

Valsts svētku pēcpusdienā 18. novembrī plkst. 17.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē izskanēs muzikālā izrāde "Novecento", ko pēc Alesandro Bariko darba motīviem komponējis un izpildīs izcilais latviešu pianists un starptautisko konkursu laureāts Vestards Šimkus, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Lasot itāļu rakstnieka un diplomētā filosofa Alesandro Bariko (1958) monologa formā rakstīto garstāstu “Novecento” (“Tūkstošdeviņsimt”), režisors Dmitrijs Petrenko piedāvā ielūkoties sevī. Tas ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa un nekad nav nenokāpis uz sauszemes. Taču klavieres viņš spēlē tā, kā neviens pirms viņa. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, jādodas ceļojumā pāri okeānam. Mūziķa – pianista lomā iejutīsies mūsu izcilais pianists Vestards Šimkus, savukārt stāstnieks būs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis.

Vestards Šimkus ir vairāku starptautisku konkursu laureāts – Grand Prix un I vietas ieguvējs Frederika Šopēna Starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā Polijā (1996), I vietas ieguvējs Marijas Kanalsas 55. konkursā Barselonā (2009), kā arī 5. Bādkisingenes klavieru olimpiādē (2007). Starptautisku uzmanību pianists pievērsis, sadarbojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Birmingemas simfonisko un Francijas Nacionālo orķestri, Ziemeļvācijas Radio simfonisko orķestri, “Kremerata Baltica”, u.c. Viņš koncertējis tādās ievērojamās vietās kā Vīnes un Berlīnes “Konzerthaus”, Tokijas opera, Olivjē Mesiāna zāle Francijas Radionamā, Bervalda zāle, Stokholmas “Konserthuset”, Prāgas “Rudolfinum”, Barselonas “Palau de Musica”, Šanhajas “Oriental Art Centre” un Amsterdamas “Concertgebouw”. Radoši veiksmīga sadarbība pianistam veidojusies ar daudziem ievērojamiem diriģentiem, kuru vidū īpaši jāatzīmē Lourenss Fosters, Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons, Teodors Kurenciss un Pāvo Jervi; pēdējais no minētajiem pianistu raksturojis kā fenomenālu mākslinieku. Solo un kamermūzikas programmas Vestards Šimkus sniedzis kā Eiropā, Japānā, Ķīnā un Tuvajos Austrumos, tā arī Kanādā, Krievijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Par sniegumu koncertos, kas tika veltīti Friderika Šopēna 200. jubilejai, Vestards Šimkus saņēmis Polijas Zelta ordeni. Viņš ir arī Igaunijas “Baltās zvaigznes” ordeņa kavalieris, Reingavas mūzikas festivāla balvas “Förderpreis des Rheingau Musik Festivals” (2014), kā arī Lielās Mūzikas balvas (2002, 2009) un Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas (2010) ieguvējs.

Vestards Šimkus ir arī komponists – divu klavierkoncertu, kinomūzikas, kamerdarbu un klaviermūzikas skaņdarbu autors; viņa kompozīcijas izdod vācu prestižais apgāds “SCHOTT Music & Media”. Savukārt pēdējos trīs no jau astoņiem soloalbumiem klajā laidis ierakstu nams “ARS Production”.

Biļetes uz koncertu nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !