Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 2.decembrī, plkst. 18.00 koncertzālē "Baltais Flīģelis" koncertu sniegs Valsts akadēmiskais koris "Latvija", portālam "Delfi" pavēstīja Siguldas koncertzāles "Baltais flīģelis" vadītāja Jolanta Bimbere.

Koncerts būs viens no pirmajiem Latvijas simtgades vēstnešiem Siguldā.
 Valsts akadēmiskā kora "Latvija" viesošanās Siguldā būs īpašs notikums, jo pirmo reizi būs dzirdamas nule kā Rīgā, Ziedoņa zālē, pirmatskaņotās Raimonda Paula dziesmas, īpaša Jāņa Aišpura – grupas "The Sound Poets" solista – kompozīcija, kas jau ieguvusi lielu klausītāju mīlestību, kā arī Zigmāra Liepiņa, Riharda Zaļupes un citu komponistu jaundarbi.


Atzīmējot Latvijas simtgadi, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" iecerējis laika posmā no 2015. gada līdz 2021. gadam sniegt 100 koncertus Latvijai gan Latvijas reģionos, gan ārpus Latvijas robežām.

Koncertu programmā ir a cappella darbi korim, kurus radījuši Latvijas komponisti, kā arī skaņdarbi no projekta, kuru koris "Latvija" un Māris Sirmais ir uzsākuši 2015. gadā – "Šai zemē man visa pasaule", kas ir dāvana Latvijai, un vienlaikus ilgtermiņa projekts, kā ietvaros tiek veicināta latviešu kormūzikas a cappella darbu jaunrade. Aptuveni 70 komponisti no Latvijas un Latvijas diasporām ārzemēs uzrunāti radīt skaņdarbus, kuru tematika ir kāda no piecām stihijām – uguns, ūdens, zeme (arī tēvzeme), debesis, mīlestība. Par koncertcikla devīzi ir izvēlēti vārdi, ko Raiņa lugā "Uguns un nakts" Lāčplēsis saka Spīdolai – "Šai zemē man visa pasaule".

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un stundu pirms koncerta norises vietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!