youtube:9uW7YrSsuUU

Šonedēļ mūzikas veikalos nonāks pirmais, jaunās instrumentālās latviešu mūzikas ierakstu sērijas "Gadalaiki" albums "Gadalaiki. Ziema. Klavieres", portālu "Delfi" informē izdevniecības "Mikrofona ieraksti" pārstāvis Guntars Račs.

Jaunajā albumā apkopotas romantiskas 12 pazīstamu latviešu komponistu melodijas pārlikumā klavierēm. Izlasē iekļautas gan Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka un Jāņa Lūsēna kompozīcijas, gan arī Dona, Mārtiņa Freimaņa, Laura Reinika, Ginta Stankeviča un Aigara Voitišķa rakstīti darbus. Tās savā interpretācijā ieskaņojis pianists Normunds Kalniņš. Miksējis un skaņas apstrādi veicis producents Gints Stankevičs.

"Ierakstā dzirdamas tikai klavieres, un tas ir pasaulē populārs veids, kādā tiek ieskaņoti pazīstamu dziesmu pārlikumi, akcentējot to melodiskumu. Skaņdarbi papildina viens otru, un šis albums noderēs kā lielisks fona mūzikas ieraksts dažādās dzīves situācijās – kafejnīcās, salonos, veikalos vai mājās pie kamīna," raksta Račs.

Visas albumā iekļautās kompozīcijas ir pazīstamas populāru latviešu dziedātāju un dažādu kolektīvu izpildījumā, bet pirmo reizi ir vienkopus pieejamas šādā instrumentālā versijā.

Albuma dizainu veidojis Artūrs Tigulis, bet jaunās sērijas noformējuma pamatā ir īpaši šai sērijai gleznotie mākslinieces Līgas Ķempes darbi. Jau tagad ir pabeigtas gleznas arī pavasara, vasaras un rudens izdevumiem. Pašlaik instrumentālās mūzikas sērijā "Gadalaiki" ir plānoti četri albumi, jau šonedēļ pieejamais "Gadalaiki. Ziema. Klavieres", kā arī nākamgad plānotie "Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra", "Gadalaiki. Vasara. Stīgas" un "Gadalaiki. Rudens. Bungas". Arī šajos albumos būs ieskaņotas pazīstamas latviešu komponistu un grupu melodijas, tikai katrā no albumiem mainīsies vadošie instrumenti.

CD iespējams pasūtīt "MicRec" mājas lapā un iegādājams Jāņa Rozes grāmatnīcās un mūzikas veikalos. Digitāli albums jau ir pieejams iTunes un Spotify platformās.

Albumā iekļauto skaņdarbu saraksts:

"Elēģija" (Raimonds Pauls)
"Veltījums" (Mārtiņš Brauns)
"Divi eņģeļi" (Gints Stankevičs)
"Cik klusa nakts" (Raimonds Pauls)
"Dziesma sniegbaltītei" (Imants Kalniņš)
"Nakts mani uzrunā" (Mārtiņš Freimanis, Lauris Reiniks)
"Mans eņģelis" (Dons)
"Solījums" (Uldis Stabulnieks)
"Tik balti" (Lauris Reiniks)
"No nakts uz rītu" (Raimonds Pauls)
"Ziemas vakarā ejot pie tevis" (Aigars Voitišķis)
"Nakts" (Jānis Lūsēns)

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!