Foto: Publicitātes foto

Lielajā ģildē sestdien, 18. februārī, ar grandiozu saksofonmūzikas parādi turpināsies festivāls "Saxophonia". Koncertā uzstāsies Rīgas Saksofonu kvartets, saksofona solomākslinieki Katrīna Kivleniece un Arvīds Kazlausks, kā arī franču saksofona zvaigzne Aleksandrs Duazī (Alexandre Doisy), portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji "Saxophonia".

Koncerta programmā skanēs latviešu komponista Riharda Zaļupes jaundarba "Arctic Reverse" pirmatskaņojums. Saksofonmūzikai veltītā vakara kopskaņu kuplinās arī Elbas filharmonijā slavas laurus plūkušais kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" ar Normundu Šnē pie diriģenta pults.

Koncertā publikas priekšā stāsies viens no pasaules saksofonmūzikas redzamākajiem atskaņotājmāksliniekiem – franču saksofonists Aleksandrs Duazī. Viņš ir viens no retajiem, kurš 1998. gadā saņēmis galveno balvu prestižajā Ādolfa Saksa starptautiskajā saksofonistu konkursā Beļģijā. Kopā ar "Sinfonietta Rīga" mūziķiem Duazī izpildījumā varēs dzirdēt šveiciešu komponista Franka Martēna (Frank Martin) Balādi altsaksofonam un orķestrim.

Francijas muzikālās vēsmas skanēs kāda cita jaunāko laiku franču komponista Režisa Kampo (Régis Campo) noslēpumaini maģiskajā "Uvertīrā zvaigznes formā" (Ouverture en forme d'étoiles). Savukārt Ģederta Ramaņa leģendārais "Koncerts saksofonam un orķestrim" piedāvās nobaudīt dažādu laiku stilistisko pieeju saksofona mūzikai – sākot no klasikas un beidzot ar estrādi un džezu, demonstrējot saksofona virtuozās iespējas un melodiskumu. Vienlaikus Ramaņa koncerts ne mirkli nezaudē arī neakadēmiskās vides un ielu subkultūras valdzinošo šarmu.

"Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē saka: "Nevienam nav pārsteigums, ka šis instruments – tik vitāls un dzīvespriecīgs, un kam veltīts vesels festivāls, joprojām tik daudziem šķiet interesants un rosinošs"

Īpašs pārsteigums sagaida visus jauneklīgā eksperimentētāja Riharda Zaļupes talanta cienītājus. Koncerta saksofonu kvartetam, orķestrim un elektronikai "Arctic Reverse" pirmatskaņojums sola žilbinošu un vitālu emociju salūtu. Līdzīgi var sacīt arī par jaunākās paaudzes lietuviešu komponistes Justes Janulītes (Juste Janulyte) skaņdarba "The Color of Water" gaidāmo pirmatskaņojumu. Viņas daiļrade raksturīga ar mistiskiem un noslēpumainiem skaņu audekliem, kas klausītājos spēj radīt muzikāli estētiskās atklāsmes.

Biļetes uz šo un citiem festivāla "Saxophonia" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!