Foto: Publicitātes foto

4. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā gaidāms pēdējais šī gada pasākumu sērijas "Zemlika nāk…" koncerts, kurā uz vienas skatuves uzstāsies pazīstamā amerikāņu dziedātāja un skatuves māksliniece "Jarboe" un itāļu okultās mūzikas duets "Father Murphy", portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

Par godu 22. septembrī iznākošajam kopīgajam ierakstam "Jarboe" un duets "Father Murphy" šoruden dosies kopīgā Eiropas turnejā, 4. oktobrī sniedzot vienīgo koncertu Baltijas valstīs.
Vakara ievadā uzstāsies "Father Murphy", kuriem pēcāk pievienosies "Jarboe", lai kopīgā spokaini baisā performancē izpildītu gan savas daudziem jau pazīstamas kompozīcijas, gan jaunajā ierakstā atrodamos skaņdarbus.

"Jarboe" ir kā vairāku pagātnes un iedvesmas avotu satece vienotā straumē. Bērnība Misisipi deltā un Ņūorleānā, dzīve Ņujorkas piepilsētā un ilggadēja darbība grupā "Swans" no-wave ziedu laikos, literatūras un teātra studijas universitātē, pasaules apceļošana, dalība neskaitāmu ierakstu tapšanā, sadarbība ar Filu Anselmo (Phil Anselmo), Bliksu Bārgeldu (Blixa Bargeld), Merzbow, "Neurosis" un daudziem citiem, un performances klubos, teātros, mākslas galerijās, katedrālēs, festivālos, radio, televīzijā, kino – tas viss ir "Jarboe".

Savukārt duetu "Father Murphy" Latvijas publika pirmoreiz iepazina 2012. gada festivālā "Zemlika". 2014. gadā mūziķi atgriezās ar solo koncertu Rīgā, bet nu gaidāma trešā viesošanās.
Kā savā lakoniskajā un nebūt ne bieži atsvaidzinātajā oficiālajā grupas biogrāfijā stāsta ģitārists Federiko – "Father Murphy" ir katoļu vainas apziņas skaņa. Gadu gaitā duets ir kļuvis par vienu no interesantākajiem un īpatnējākajiem "formējumiem" itāļu nepopulārajā mūzikā. Nepagurstoša ceļošana pa pasauli un emocijām un skaņām pārblīvētās koncertuzstāšanās ir kaut kur starp rituālu un māksliniecisku performanci.

Pirms nepilniem diviem gadiem "itāļu okultās psihedēlijas" karognesēji noslēdza savu "Krusta" ierakstu triloģiju (albumi "Calvary", "Croce" un "Lamentations") un nu izdošanai gatavo jau pieminēto kopdarbu ar "Jarboe".

Žurnāls "The Wire" recenzijā savulaik centies asprātīgi "Father Murphy" mūziku ievietot starp "bēru atmosfēru, mājās gatavotu Morikoni (itāļu filmu mūzikas autors Ennio Morricone – aut.) un spēļu "Goblin" (pazīstama itāļu psihedēliskās rokmūzikas grupa – aut.), kuru vecais vells Dario (Dario Argento, kulta šausmu kino režisors – aut.) noteikti ņemtu par labu esam".

Biļetes uz koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tridzniecības vietnē "Bezrindas.lv".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!