Foto: Publicitātes foto
Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) piedāvā kanonisku dziesmu laikmetīgas versijas mūzikas izlasē "Mūsu dziesmas 2.0", kas tiks prezentēta Kaņepes Kultūras centrā 3. novembrī, pulksten 19.00, portālu "Delfi" informē RMM pārstāvji.

Albumā jaunu skanējumu ieguvušas tādas dziesmas kā "Saule, pērkons, Daugava", "Gaismas pils", "Aijā, žūžū, lāča bērni", "Lauztās priedes", "Tik un tā", "Mēness starus stīgo", "Atzīšanās", "Vairogi", "Uz skolu", "Latviešu strēlnieki", "Mūžu mūžos būs dziesma" un "Viņi dejoja vienu vasaru".

Muzikālo ietvaru šiem skaņdarbiem veidojuši mūziķi Tālis un Andris Indāni, Edgars Šubrovskis un grupa "Jūk", Jēkabs Nīmanis, Kristaps Pētersons, Platons Buravickis, Shipsea, Dj Monsta, muzikālās apvienības "BalssBalss", "Biezoknis", "Waterflower", "Zāle" un "Tesa".

"Ir tēmas, par kurām visiem ir viedoklis. Tādas ir arī dziesmas, kas ir iedvesmojušas šo albumu – dziesmas, kas vieno Latvijas iedzīvotājus, piepildot mūs ar enerģijas lādiņu, rezonējot un uzjundot emocijas. Jautājums, par ko vēlējāmies dzirdēt viedokļus, ietērptus muzikālās konstrukcijās, bija: "Kā tu dzirdi šo dziesmu šodien?" Nereti, lai spētu pateikt kaut ko jaunu, ir jāatskatās tradīcijā," stāsta mūziķis un RMM projektu kurators Jēkabs Nīmanis.

"Rezultātā varam baudīt "Lauztās priedes" trokšņu grupas "Tesa" brāzmojošo ģitāru skanējumā vai "Tik un tā" jaunā komponista Platona Buravicka savdabīgajā rečetatīvā pulsējošu drouna bītu pavadījumā. Arī oriģinālais teksts ne vienmēr atrodas kompozīcijas centrā, dažreiz svarīgākas ir dziesmu raisītās asociācijas, kā to apliecina Dj Monsta un Jēkabs Nīmanis savās variācijās par "Mūžu mūžos būs dziesma" un "Aijā, žūžū, lāča bērni"," skaidro idejas autors, RMM projektu kurators Aivars Madris.

"Albums ir mākslinieciski nevienmērīgs, vietumis sajūsminošs, dažviet kaitinošs un kopumā ļoti vērtīgs. Ir stipri interesanti klausīties, kas notiek, kad Latvijas mūzikas spilgtām personībām lūdz reflektēt par kanoniskiem tekstiem un skaņdarbiem," komentē muzikologs un žurnāla "Mūzikas Saule" galvenais redaktors Orests Silabriedis.

Izlases prezentācijas pasākumā uzstāsies Edgars Šubrovskis, Jēkabs Nīmanis, grupa "Biezoknis", Dj Monsta, Andris Indāns un Platons Buravickis. Ieeja – par ziedojumiem.

Albums jau noklausāms muzeja mājaslapā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!