Foto: K. Teilāns
Sestdien, 23. decembrī, pulksten 19.00, Rīgas Doma baznīcā ar koncertprogrammu "ZieMASKAsvētki" uzstāsies Babītes novada jauktais koris "Maska" kopā ar pianistu un komponistu Vestardu Šimku, kurš korim uzrakstījis jaundarbu "Sol", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

Kopš 2010. gada koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā ir veidojis Ziemassvētku koncertprogrammas ar īpaši šiem koncertiem veltītiem oriģināldarbu pirmatskaņojumiem, sadarbojoties gan ar atzītiem latviešu komponistiem un mūziķiem – Rihardu Zaļupi un "Xylem Trio", Lauru Jēkabsoni un vokālo grupu "Latvian Voices", Jāni Šipkēvicu, Ievu Kerēvicu, gan jauniem mūziķiem – ģitāristu Gintu Smuko un koklētāju ansambli "Balti", kā arī Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra stīgu grupu un pianisti Aurēliju Šimkus.

Šogad korim izveidojusies sadarbība ar Vestardu Šimku, kurš īpaši šim koncertam radījis viendaļīgu, aptuveni 20 minūšu garu skaņdarbu klavierēm un korim, kuru pats arī izpildīs.

"Esmu dzirdējis leģendas par tik svētiem un garīgi tīriem cilvēkiem, ka viņi varot pārtikt vien no saules gaismas. Lai arī nevienu tādu nekad neesmu sastapis, vēlējos vismaz uzkomponēt skaņdarbu, kas savā noskaņā būtu tik gaišs, cik vien manos spēkos tas iespējams. Skaņdarba noskaņu iedvesmoja tas, kas par cilvēces vēstures svētāko personību - Jēzu Kristu - ir rakstīts tajās Jaunās Derības lappusēs, kurās viņš ir pielīdzināts saulei un tās gaismai. Tādējādi skaņdarbs ir uzrakstīts izteikti gaišā un smalki ēteriskā noskaņā ar vairākām ritmiski enerģiskām un priekpilnām epizodēm, veidojot kontrastainu un aktīvu saspēli starp pianistu un kori, kas izpilda drīzāk instrumentāla rakstura partiju bez vārdiem, kā arī divām kora solistēm kuras latīniski dzied fragmentus no Lūkas Evaņģēlija un Jāņa Atklāsmes Grāmatas," savu veikumu raksturo Vestards Šimkus.

Koncerta programmā būs dzirdami arī Ērika Ešenvalda, Lauras Jēkabsones, Andra Sējāna un Pētera Vaska skaņdarbi.

Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā, kā arī koncerta norises vietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!