Foto: Publicitātes foto
Simfoniskās metālmūzikas apvienība "Oceanpath" laidusi klajā savu debijas ierakstu – folkmetāla minialbumu "Elementi", kas publisko pirmatskaņojumu piedzīvos starptautiskajā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivālā "Zobens un Lemess" 16. jūnijā Bauskas pilskalna parkā, portālu "Delfi" informē apvienības pārstāvji.

Albumā "Elementi" iekodēti paaudzes pārdzīvojuši vārdi, kas, laikam ejot, rūdījušies ugunī, saluši vējā, rūsējuši zemē un slīpējušies ūdenī. Dziesmu tekstos izmantoti gan buramvārdi, gan latvju dainas, kas atklāj bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu. Vienlaikus šis albums ir kā laikmetīgs sveiciens Latvijas 100 gadu jubilejā, kas ļauj satikties modernajai metālmūzikai ar folkloras elementiem.

Grupa vairākkārt ir uzstājusies Latvijas nozīmīgākajos smagās mūzikas festivālos "Zobens un Lemess" un "Metalshow.lv", sniegusi neskaitāmus koncertus Rīgā, kā arī reģionos.

Grupu "Oceanpath" metālmūzikas vidē izceļ arī sastāvs – grupas līderim, ģitāristam, vokālistam un mūzikas autoram Artūram Šteinbergam pievienojušās četras mūziķes, katra ar skatuves pieredzi citās smagās mūzikas apvienībās, līdz ar to "Oceanpath" ir viena no retajām latviešu metālmūzikas grupām, kurā vairāk pārstāvētas sievietes. Vokāliste Laima Krīgere saņēmusi Latvijas Metālmūzikas balvu 2017 kā Gada vokāls, šobrīd studē vokālo mākslu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, ir piedalījusies vairākos Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Operetes fonda iestudējumos. Par ritma sekciju rūpējas basģitāriste Liene Liega Veidemane (ex-Lazarus, ex-Tērauds) un bundziniece Elīna Zeiliņa (ex-Bibliotēka, Obscurus Orbis), taustiņu skanējumu un dziesmu vārdus nodrošina Džeina Šteinberga (ex-Urskumug).

Albuma dizainu veidoja Juris Mežeckis un Valdis Bērzvads, fotogrāfijas – Liene Minoviča, savukārt ierakstu ar kokles skaņu bagātināja Pēteris Kvetkovskis ("Skyforger").

No 1. jūnija albums pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp "Spotify" un "iTunes".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!