Foto: Kaspars Balamovskis

24. jūlijā Dzintaru koncertzālē ar krāšņu koncertu "Dzimuši Latvijā" un prominentas publikas piedalīšanos atklāts ceturtais "Jūrmalas festivāls". Latvijas valsts simtgadei veltītajā koncertā uzstājās izcili Latvijā dzimuši mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību.

Koncertā "Dzimuši Latvijā" zvaigznes bija operdziedātāja Kristīne Opolais, akordeoniste Ksenija Sidorova un vijolniece Vineta Sareika, kuras uzstājās kopā ar jaunajiem mūziķiem – vijolnieku Daniilu Bulajevu, baritonu Kalvi Kalniņu un ģitāristu Miku Akotu. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles skatuves pievienojās unikālais Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kura sastāvā muzicēja labākie Latvijas jaunie mūziķi. Koncerta diriģents bija starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

Atgādinām, ka "Jūrmalas festivāls" šogad notiek no 24. līdz 28. jūlijam, piedāvājot virkni izcilu mūziķu koncertus. Festivāls turpināsies jau 25. jūlijā, kad Dzintaru koncertzāles atjaunotajā vēsturiskajā mazajā zālē uz solokoncertu aicinās publikas iemīļotā un starptautiski atzītā akordeoniste Ksenija Sidorova, savukārt 26. jūlijā visus klaviermūzikas cienītājus uz īpašu koncertu aicinās trīs izcili pianisti – tēvs, profesors Sergejs Osokins, ar dēliem, starptautisku konkursu laureātiem un spilgtiem mūzikas interpretiem Andreju un Georgiju Osokiniem.

Visa festivāla programma atrodama – jurmalasfestivals.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!