Foto: Publicitātes foto

Komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls ir radījis trīsdaļīgu jaundarbu "Horizonts" kā veltījumu Likteņdārzam un 10 gadiem, kopš uzsākts šis projekts. Jaundarbs pirmo reizi izskanēs 11. augustā, Likteņdārza jubilejai veltītā koncertā, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

Skaņdarbs, kas ir arī īpašs veltījums Latvijas simtgadei, tiks atskaņots kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO), Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Andri Pogu.

Likteņdārza 10. jubilejai Raimonds Tiguls komponējis trīsdaļīgu opusu "Horizonts" un jaundarba anotēšanai izvēlējies viegli pārfrazētu mācītājas Lorenas Ārtresas tekstu: "Ceļš uz horizontu attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmainu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa!"

Skaņdarba "Horizonts" pirmajā posmā autors spēlēs hangu, otrajā posmā viņš sēdīsies pie klavierēm, savukārt trešajā posmā LNSO pievienosies Rīgas Doma zēnu koris, lai atskaņotu hitu "Lec, saulīte" (Rasas Bugavičutes-Pēces teksts) jaunā versijā zēnu korim un orķestrim.

Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists, producents. Strādā instrumentālās, ambientās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas jomā. Radījis mūziku teātra izrādēm un TV seriāliem. Saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas tautas mūzikas un instrumentālās mūzikas kategorijās. Sastopams paša izveidotajā mūzikas ierakstu studijā Talsu pievārtē.

Viens no Raimonda Tigula iemīļotākajiem mūzikas instrumentiem ir hangs – šveiciešu Fēliksa Ronera un Sabīnes Šēreres 2000. gadā izgudrots mūzikas instruments ar skaisti dunošu, apcerei piemērotu skaņu. Hangs būvēts no divām valcētām tērauda puslodēm, kas īpaši apstrādātas, lai palielinātu metāla cietību.

Likteņdārza 10 gadu jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentu Andri Pogu, pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori varēs baudīt krāšņu programmu – Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotus skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls.

Koncerts notiks brīvā dabā, Likteņdārza amfiteātrī, un to tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 1. Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Likteņdārza izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!