Foto: Publicitātes foto
Jau ceturto gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs Ziemassvētku festivāls, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris, Ziemassvētku "Brīnumskapis", komponists Jānis Lūsēns, operdziedātāja Elīna Šimkus, trio "Art-i-Shock", koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais, senās mūzikas grupa "Schola Cantorum Riga", jaunais vijolnieks Sergejs Dogadins un citi mākslinieki. Festivāla īpašie viesi – zvanu ansamblis "Arsis" ar programmu "Jaungada rapsodija".

Ziemassvētku festivāla atklāšanas koncertā 15. decembrī pulksten 19.00 muzicēs uzlecošā vijoļspēles zvaigzne Kristīne Balanas, kura kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Viņi atskaņos Fēliksa Mendelszona Vijolkoncertu miminorā". LNSO skanējumā uzmirdzēs arī Džoakīno Rosīni uvertīra operai "Seviljas bārddzinis", Volfganga Amadeja Mocarta "Sešas vācu dejas" un Franča Šūberta Piektā simfonija Sibemolmažorā".

Laikraksts "The Times" latviešu vijolnieci Kristīni Balanas raksturojis kā "žilbinoši virtuozu" mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā "Gada jaunais mākslinieks". 2018./2019. gada sezonā gaidāma Balanas debija ar Berlīnes simfonisko orķestri Berlīnes filharmonijā, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Izraēlas "Camerata Jerusalem", Tatarstānas Nacionālo simfonisko orķestri, Sičuaņas simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri valsts mēroga koncertturnejā.

Solistes lomā Balanas ir uzstājusies kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri (atskaņojuma vadītāja), RTÉ nacionālo simfonisko orķestri, Eiropas Savienības Jauniešu simfonisko orķestri, "Maskavas solistiem" Jurija Bašmeta vadībā, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, "Sinfonietta Rīga", "Cardiff Sinfonietta", Sendajas filharmoniķiem un citiem. Kā soliste Kristīne Balanas ir uzstājusies "BBC Radio 3" pārraidēs, spēlējusi Pērsela zālē, Smitskvēras Svētā Jāņa un Kingspleisas koncertzālēs.

Kā kamermūziķe Balanas sadarbojusies ar Maksimu Vengerovu, Vadimu Gluzmanu, Borisu Garlicki, Rolandu Krīgeru un Rīdigeru Loteru. Kristīne absolvējusi Karalisko Mūzikas akadēmiju, kur viņa mācījās pie Ģerģa Pauka, un Hansa Aizlera Mūzikas augstskolu Koljas Blahera klasē, savukārt patlaban viņas mentors ir Leonīds Kavakoss.

2018. gada Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivālā varēs baudīts arī dažādu tautu skaistākās ziemassvētku melodijas, gregoriskos un viduslaiku dziedājumus, klasiskās mūzikas pērles, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbus. Vecgada koncertā kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" priecēs ar dzirkstošiem skaņdarbiem un Vīnes valšiem, bet festivālu tradicionāli noslēgs Latvijas Radio koris ar programmu "Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi" diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!