Trešdien, 27. februārī, klajā laists mūziķes Evijas Vēberes videoklips dziesmai "Par sašaurināšanos", kas ir noslēdzošā kompozīcija no albuma "Sirdsbūt", kurš nule kā saņēmis mūzikas balvu "Zelta Mikrofons 2018" kā alternatīvās un indie mūzikas albums.

Iedvesma videoklipam radusies pēc vētras sociālajos tīklos par sniegumu valsts simtgades svinību koncertā izskanēja 2018. gada 19. novembrī pie Gaismas pils: "Riharda ideja vilkt abstraktas un burtiskas paralēles starp tā brīža notiekošo, kas bija masīva sociālo tīklu komentāru virzība manā virzienā, mani uzreiz uzrunāja. Apcerot video klipa konceptu un meklējot jaunus sajūtu atspoguļojumus, es priekš sevis daudz ko sakārtoju. Ļoti savdabīga sajūta, it kā kāds būtu ielauzies tavā personiskajā telpā un izbradā to, kā māk un kā tīk. Tas nenotiek, bet arī notiek. Sirreāla un kaila sajūta. Rihards Gēcis kopā ar operatoru Aleksandru Grebņevu bija mana perfektā komanda. Viņi atrada perfektu balansu starp raupjo primāro un eleganti skaisto."

"Mūzikas video stāstā satiekas divas cilvēka personības šķautnes. Virtuālā un fiziskā. Katra no tām ir absolūti neatkarīga un patstāvīga. Šis laikmets mūsu empīriskajai apziņai piešķīris vairākas
izteiksmes formas. Virtuālā pasaule ir lieliska iespēja pieņemt dažādus tēlus, veidolus, tāpat arī realizēt dažādas provokācijas. Gribas jautāt, vai mūsu virtuālās provokācijas vienmēr atbilst mūsu reālās personības morāles kompasam? Lai nu kā, šajā stāstā piedzīvojam virtuālās realitātes dominanci. Līdzīgi kā spogulis, tā pagriežas pret mums – pakļaujot, mūsu reālo apziņu dīkstāvei un lēnai pašiznīcībai," saka klipa režisors Rihards Gēcis.

Video radošo komandu veido kino jomas profesionāļi – režisors Rihards Gēcis, operators Aleksandrs Grebņevs, animators Nauris Ašenkampfs, grima māksliniece Anna Viznuka. Lomās Evija Vēbere un Nauris Bruņinieks. Video tapis "Graphic.lv" fotostudijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!