Spīķeru koncertzālē 5. aprīlī pulksten 19.00 būs dzirdams otrais sērijas "Prožektoru gaismā – Latvijas Radio bigbends" koncerts, ar ģitārista Matīsa Čudara līdzdalību, portālu "Delfi" informē Latvijas Radio bigbenda pārstāvji.

Šogad tika aizsākta jaunu koncertu sēriju Spīķeru koncertzālē "Prožektoru gaismā – Latvijas Radio bigbends", lai parādītu orķestra daudzpusību un dažādās šķautnes džeza mūzikā. 5. aprīļa koncertā gan kā komponists, gan kā ģitārists, Latvijas Radio bigbendam pievienosies viens no projekta mūzikas autoriem – talantīgais ģitārists Matīss Čudars, starptautiskā konkursa "Riga Jazz Stage 2017" pirmās vietas ieguvējs, kurš ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai kā "Gada mūziķis" un šogad saņēmis balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais džeza albums".

Ar ko Latvijas džeza mūzika atšķiras no citviet radītās? Atbildi Latvijas Radio bigbends cenšas sniegt projektā "Latviešu džeza svīta", kurā iekļauti dažādos džeza mūzikas stilos tapuši skaņdarbi, daļa no tiem izskanēs šajā koncertā. Mūzikas autoriem iedvesmu sniegusi Latvijas daba, pilsētvide un literatūra, kas arī atspoguļojas skaņdarbu nosaukumos, piemēram, "Saules bērni", "Vērmaņdārzs" un "Darbs".

Dziedātāja Evilena Protektore par "Latviešu džeza svītu" saka: "Maģiski, valdzinoši, spēcīgi, interesanti, dažādi. Uzreiz ienāca prāta doma, ka šāda mūzika jāklausās nepārtraukti, vai vismaz katra komponista skaņdarbi, bez pieteikumiem, jo ar pirmajām notīm ir viegli aizlidot, iegrimt savdabīgā transa stāvoklī."

Latvijas Radio bigbends jau vairākus gadus ir kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu. Katra uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Latvijas simtgades sākumā Latvijas Radio bigbends ar izpārdotiem koncertiem un stāvovācijām tika uzņemts prestižākajās ASV koncertzālēs - Džona F. Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā. Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ar pasaules klases māksliniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!