Foto: Delfi/LETA/Publicitātes foto
Brīvdabas koncerti radošajos kvartālos, pirmie pilsētsvētkiem un festivāli ir pazīmes, ka patiesībā vasara ir jau sākusies. Šogad vasaras kultūras un izklaides programmu bagātinās arī vairāki vērienīgi lielkoncerti, piedāvājot stadionos, arēnās un pļavās virkni ārvalstu zvaigžņu un, kas patīkami, arī pašmāju kolektīvu šovus. Jau laikus plānojot vasaras izpriecas, piedāvājam šis vasaras astoņu lielāko koncertu izlasi.

Stinga labāko dziesmu izlase

Ar savas muzikālās karjeras retrospektīvu šovasar Latvijā atgriezīsies dziedātājs Stings.

"Sting: My Songs" koncertturneja tiek pieteikta kā dinamisks šovs, kurā skanēs publikas iemīļotākās dziesmas, atainojot Stinga daudzpusīgo karjeru, kurā gan dziedāts grupā "The Police", gan veidota spoža solokarjera. Koncertā varēs dzirdēt tādas dziesmās kā "Englishman In New York," "Fields of Gold," "Shape Of My Heart," "Every Breath You Take," "Roxanne," "Message In A Bottle" un daudzas citas. Kopā ar Stingu uzstāsies pavadošā rokgrupa.

Koncerts notiks "Arēnā Rīga" 10. jūnijā.

Vēl lielāks, vēl iespaidīgāks – 'Muse' koncerts

Britu grupas "Muse" koncerti allaž ir likuši izbrīnā ieplēst acis un aizturēt elpu – vai tā būtu milzīga ekrānu piramīda, kas uz skatuves "aprij" grupas dalībniekus, vai dronu parāde virs skatītāju galvām. Ar šovasar "Muse" būs Rīgā ar kārtējo pārsteigumu – līdz šim iespaidīgāko šovu grupas vēsturē. Tajā ir gan led gaismās vizuļojoši dejotāji, gan virs skatuves iekārts milzu robota skelets, gan citi brīnumi.

Par to jau pārliecinājušies "Muse" klausītāji ASV, bet jau maija beigās grupa ar grandiozu pavadošo svītu ierodas Eiropā. Turneja notiek 2018. gada nogalē iznākušā albuma "Simulation Theory" veicināšanai. Taču koncertos skan arī iepriekšējo albumu lielākie hiti.

Koncerts Latvijā notiks "Arēnā Rīga" 12. jūnijā.

Visi ceļi ved uz Lucavsalu – Eda Šīrana koncerts

Iespējams, vērienīgākais popmūzikas koncerts šovasar gaidāms Lucavsalā, 12. jūnijā, kad tur uzstāsies viena šo šā brīža lielākajām zvaigznēm – Eds Šīrans.

Latvijā mūziķis uzstāsies 2019. gada Eiropas turnejā "Divide", kas aizsākās jau 2017. gada 16. martā Turīnā, Itālijā, bet noslēgsies šā gada 26. augustā Ipsvičā, Anglijā. Pēc"Billboard" datiem "Divide" pirmā daļa bijusi turneja ar vislielākajiem ieņēmumiem 2018. gadā, pārspējot tādus popmūzikas māksliniekus kā Teilore Svifta un "The Carters", kurā apvienojušies dziedātāja Bejonse un reperis Jay-Z.

Īpaši jāizceļ arī Rīgas koncerta iesildītāji britu dziesminieks Džeimss Bejs (James Bay) un zviedru popsensācija Zāra Larsone (Zara Larsson), kuru uzstāšanās pasākumu jau ļauj pielīdzināt nelielam festivālam. Tāpat Eda Šīra uzstāšanās ir pirmais Latvijas koncertu rīkošanas vēsturē, uz kuru tiek tirgotas personalizētas biļetes.

Koncerts notiks Lucavsalā 12. jūlijā.

Vienīgā iespēja redzēt 'Prāta vētru' šovasar Latvijā

Gadu pēc iespaidīgās turnejas Latvijas publikai ir dota iespēja vēl reizi skatīt grupas "Prāta vētra" "Skārda bungu" programmas koncertu. Šogad vienīgais koncerts Latvijā notiks Liepājā, pašā vasaras vidū, 20. jūlijā.

"Skārda bungu tūre" 2018. gada vasarā pulcēja vairāk nekā 120 tūkstošus skatītāju Jelgavā, Valmierā, Ventspilī, Daugavpilī un Rīgā. Grupa Liepājas stadionā gaidīs visus, kuriem nebija iespējas noskatīties koncertus šogad, un, protams, tos, kuri vēl aizvien ir redzētā saviļņoti.

Turklāt 2019. gads "Prāta vētrai" ir īpašs – tiek svinēta 30. jubileja kopš grupas dibināšanas, tāpēc Liepājā noteikti gaidāms kāds dzimšanas dienas pārsteigums.

Koncerts notiks Liepājā, stadionā 'Daugava", 20. jūlijā.

'Underworld' un 'The 1975' Salacgrīvā

Lai gan "Positivus" festivāla rīkotāji vēl nav izziņojuši visu programmu, šā gada divi galvenie mākslinieki jau ir zināmi – 90. gadu elektronikas zvaigzne "Underworld", kā arī viena no šā brīža aktuālākajām britu grupām "The 1975".

"Underworld" būs vasarīga dāvana kvalitatīvas house mūzikas cienītājiem, kā arī tiem, kuru vētrainākās pusaudzības atmiņas saistās ar dziesmu "Born Slippy NUXX" un Denija Boila kulta filma "Trainspotting", kuras skaņu celiņā šī dziesma bija iekļauta.

Savukārt nav pārspīlēts, sakot, ka "The 1975" ir viens no kolektīviem, kas šobrīd definē aktuālo britu mūziku. Ne velti grupa šā gada februārī saņēma divas galvenās balvas "BRIT Awards" ceremonijā – kā labākā britu grupa un par labāko albumu, bet nupat saņēmusi divas "Ivor Novello" balvas.

Koncerti notiks Salacgrīvā 26. un 27. jūlijā.

'Gogol Bordello' tabors piestās Liepājā

Vēl viens festivāla programmā notiekošs lielkoncerts būs Ņujorkas imigrantu "Gogol Bordello" uzstāšanās. Šovasar čigānu panka karaļi viesosies Vēju pilsētā un būs festivāla "Summer Sound" galvenie mākslinieki.

Grupa jau vairākkārt viesojusies Latvijā, koncertējot "Palladium" koncertzālē, tomēr festivāls, pludmale, jūra un Liepāja komplektā ar temperamentīgajām "Gogol Bordello" dziesmām, dejām un laistīšanos ar sarkanvīnu būs jauna pieredze.

Koncerts notiks Liepājas pludmalē, šā gada 3. augustā.

'Rammstein' spridzinās Lucavsalā

Jaunu albumu un tam pakārtotu turneju šogad piedāvā arī vācu skandālisti "Rammstein". Tās ietvaros grupa šovasar koncertēs arī Rīgā.

"Rammstein" turnejas izziņošana aizsākās jau 1. novembrī, kad vairākās Eiropas pilsētās, tai skaitā Rīgā, uz reklāmas ekrāniem un ēku sienām tika projicēts grupas nosaukums un logotips, kā arī mirkļbirka #gebtfeinacht (pievērs uzmanību), norādot, ka šajā pilsētā gaidāms iespaidīgais šovs. Savukārt jaunākais, pēc skaita septītais, grupas albums pēc 10 gadu pārtraukuma iznāca šā gada 17. maijā. Albumu grupa šoreiz izvēlējusies saukt pašu vārdā, no tā izdoti jau vairāki singli, no kuriem īpaši jāizceļ pirmais – "Deutschland", kas jau izpelnījies kritiku par videoklipu, kurā tiek koķetēts ar holokausta tēmu,

Lai kā arī būtu, "Rammstein" koncerti ir slaveni ar savu iespaidīgo un ugunīgo šovu, un atkal jau tiek solīts, ka pirotehnika netiks žēlota.

Koncerts Latvijā notiks Lucavsalā 6. augustā.

'Instrumenti' ar stadiona skaņu

Uz savu līdz šim grandiozāko koncertu sasparojusies grupa "Instrumenti", kuras divu jaunāko albumu "Atkala" un "Cilvēks" kulminācijā gaidāma vasaras izskaņā Daugavas stadionā – vietā, kur šāda veida koncerts notiks pirmo reizi.

Kā iepriekš intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" pauda grupas dalībnieki, viņiem, strādājot ar abiem jaunākajiem albumiem radusies sajūta, ka to dziesmām ir jāskan stadionā.

"Mērķis nav pārsist Arēnas mērogus. Spēlēt stadionā – tas arī ir izteiksmes līdzeklis. Uzstādīt rekordus nav pamatmērķis. Lielā mērā, rakstot šo mūziku, kad dzīvojām divas vasaras Kuldīgā, vairākkārt ir bijusi sajūta, ka mēs tās dzirdām skanam stadionā. Tā ir stadiona skaņa," pastāstīja Jānis Šipkēvics.

Koncerts notiks Daugavas stadionā 31. augustā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!