Foto: Agra Kalniņa

Sestdien, 19. oktobrī, Rīgā, VEF Kultūras pilī un piektdien, 22. novembrī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks koncerts "Kalniņš & Kalniņš / Vikam – 80", kurā tiks sumināts dzejnieks un daudzu populāru dziesmu tekstu autors Viktors Kalniņš (saukts arī par Viku). Dzejnieka jubilejas koncertos piedalīsies grupa "Turaidas Roze", kā arī solisti Olga Rajecka, Uģis Roze un Zane Gudrā, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāju pārstāvji.

"Visas Imanta Kalniņa dziesmas ir ļoti skaistas, taču man īpaši patīk tās, kam ir brīnišķīgie Vika teksti – "Princesīte", "Nelaid, māte, bērnus mežā" un daudzas citas. Un tieši tās esam iekļāvuši šā koncerta programmā, dziedot gan duetos, gan trio, gan arī pa vienam – tātad visdažādākajās kombinācijās," saka dziedātāja Olga Rajecka, piebilstot, ka jau tiek domāts par īpašiem tērpiem šim koncertam. "Bet, protams, galvenā jau ir mūzika!" viņa piebilst.

Programmā iekļautas dziesmas "Elektriskā mīla", "Smilšu rausis", "Zilais putniņš", "Trubadūrs" (Knuta Skujenieka teksts), "Astoņkājis", "Balāde par viņu", "Vēl viens tu", "Tiem, kas rāpo", "Vienmēr būs kāds", "Jautra dziesmiņa sev pašam", "Sidrabrasa", "Kas dzīvo tanī pusē"; dziesmas no izrādes "Princis un ubaga zēns" un daudzas citas.

Viktors Kalniņš dzimis 1939. gada 1. aprīlī Rīgā un viņš ir komponista Imanta Kalniņa vecākais brālis. 1968. gadā Viks žurnālā "Liesma" publicēja pirmo dzejoli "Pasaciņa", savukārt jau 60. gadu beigās Liepājas teātris iestudēja izrādes "Princis un ubaga zēns" (1968) un "Trīs musketieri" (1969) ar Imanta Kalniņa un Viktora Kalniņa dziesmām. Viks ir libreta autors Imanta Kalniņa rokoperai "Ei, jūs tur!" Ar viņa tekstiem sacerētas daudzas populāras Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Zigismunda Lorenca, Jāņa Līvmaņa, Ērika Ķiģeļa, Valtera Kaminska, Jura Kulakova u.c. komponistu dziesmas. Pēc viņa darbu motīviem tapušas divas animācijas filmas – "Sarežģītais zvirbulēns" (1983) un "Ness un Nesija" (1991).

Biļetes uz Vika jubilejas koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!