Foto: Eva Iova

Šā gada rudenī Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols aicina klausītājus uz jauniem demokrātiskā koncertu cikla "Brīvdienu mūzika" koncertiem. Šoreiz ciklu aizsāks džeza trio "Čudars, Auziņš, Arutjunjans" ar koncertu 29. septembrī pulksten 14.00 portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Laikmetīgās džeza mūzikas trio "Čudars, Auziņš, Arutjunjans", kurā apvienojušies jaunie un talantīgie Latvijas mūziķi – Matīss Čudars, Kārlis Auziņš un Ivars Arutjunjans.

"Šo dzirksteļojošo mūziķu grupu bagātina katra mūziķa individuālā pieredze un starptautiskā atzinība, ko nešaubīgi stimulējusi labas mūzikas un jaunrades augsne tādās džeza galvaspilsētās kā Kopenhāgenā, Amsterdamā un Parīzē. Šis džeza trio nesamierinās ar iepriekš atklāto, bet gan pastāvīgi tiecas radīt jaunas skaņu pasaules zonas, kurās rokās sadodas neapstādināma improvizācijas rotaļa ar tradicionālu klasiskās mūzikas melodiskumu. Mūziķi izmanto dažādas tehnikas, lai pievērstu uzmanību vēl nedzirdētām džeza skaņām un jau saņēmuši atzinību gan no skatītāju, gan profesionāļu puses," raksta koncerta rīkotāji.

Par pagājušajā vasarā klajā laisto debijas albumu "Baltic" grupa ieguva mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons 2019" kā labāko džeza mūzikas albumu.

Otrajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā 29. oktobrī varēs tikties ar klausītāju iemīļotiem operdziedātājiem – Ingu Šļubovsku-Kancēviču (soprāns), Kalvi Kalniņu (baritons) un Mihailu Čuļpajevu (tenors), kurus pie klavierēm pavadīs pianists Mārtiņš Zilberts. Viņu izpildījumā skanēs skaistākās itāļu, vācu un franču komponistu operu ārijas. Savukārt trešajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā, 24. novembrī, uzstāsies ansamblis "Autobuss debesīs", kas klausītājus priecēs ar leģendārā komponista Imanta Kalniņa melodijām un grupas oriģinālkompozīcijām.

Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla "Brīvdienu mūzikas'' koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!