Foto: Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" par godu Lāčplēša dienai 10. novembrī skanēs trimdas latviešu dzeja mūzikā "Rīgas Vokālā kvarteta" sniegumā, savukārt 16. novembrī notiks valsts 101. jubilejai veltīts lielkoncerts, kurā Liepājas Simfoniskais orķestris, kori un solisti atskaņos latviešu mīlētāko komponistu skaņdarbus, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāve Santa Margeviča.

"Ar koncertzāli vien ir par maz, ir jādibina arī jaunas tradīcijas, stiprinot mūsu vērtības un piederības sajūtu valstij. Katra ģimene Latvijā svin valsts svētkus. Latvijai ienākot otrajā gadu simtenī, arī mēs Liepājas koncertzālē vēlamies svinēt kopā ar mūsu klausītājiem, sarūpējot ikgadēju svinīgu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas koncertu. Pirmajā koncertā ar vairāk nekā 120 dalībniekiem dzirdēsim gan iemīļoto Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi", gan arī Raimonda Tigula "Lec Saulīte". Īpašs prieks arī par programmā gaidāmo Jāņa Kalniņa mūziku, kurš trīsdesmitajos gados ir strādājis Liepājas Filharmonijā," par jauno svētku tradīciju stāsta koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Valsts svētku koncertā 16. novembrī pulksten 18.00 latviešu mūzikas klasiķu Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa un citu tautā mīlētāko komponistu skaistākie skaņdarbi savīsies sarkanbaltsarkanā karoga krāsās, lai suminātu Latviju simtu pirmajā dzimšanas dienā. Diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā uz "Lielā dzintara" skatuves apvienosies Liepājas Simfoniskais orķestris, Liepājas kori "INTIS" un "Laiks", kā arī vadošie Latvijas Nacionālās operas solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča un Raimonds Bramanis. Pieredzējušo solistu skanējumu papildinās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunie talanti.

Savukārt vēl 10. novembrī pulksten 15.00 kamerzāles sērijā "Personīgi" pirmssvētku noskaņojumu ar "Trimdas meditācijām" radīs "Rīgas Vokālais kvartets". Kvartetā apvienojušies Latvijas labāko koru dziedātāji no "Latvijas Radio kora" un Valsts Akadēmiskā kora "Latvija". Koncertā Liepājā viņi izpildīs spožā britu komponista Gabriela Džeksona skaņdarbu "Trimdas meditācijas". Tajā atspoguļota vispārcilvēcīgā bēgļu pieredze, apvienojot Otrā pasaules kara latviešu trimdas rakstnieku (Pēteris Ērmanis, Rūta Skujiņa, Teodors Zeltiņš) tekstus ar Tuvo Austrumu bēgļu dzeju. Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim slavenā amerikāņu komponista Deivida Langa skaņdarbu "Mazās sērkociņu pārdevējas pasija". Šī kompozīcija 2008. gadā ieguva prestižo amerikāņu Pulicera balvu. Tajā Langs apvieno svētā Mateja pasijas tekstu ar Hansa Kristiana Andersena labi pazīstamo pasaku par mazo meitenīti ar sērkociņiem. Koncertā māksliniekus dzirdēsim kā dziedam, tā spēlējam sitaminstrumentus – lielo bungu, zvaniņus, zvārguļus, krotāles un klaves.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai "Personīgi" – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai pie kafijas tases baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Biļetes iegādājamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!