Foto: Jānis Romanovskis
Šā gada 22. jūlijā Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini aicina uz "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncertu "Trīs Osokini" Dzintaru koncertzālē, bet nākamā gada 3. maijā Latvijas Nacionālajā operā izskanēs ilgi gaidītais notikums "Trīs Osokini un draugi Operā". Operas namā izpārdotais koncerts bija paredzēts 2020. gada 6. aprīlī, taču tika atcelts ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu dēļ.

Kā informē mūziķu pārstāvji, 22. jūlijā pulksten 20.30 Osokinu dinastijas pianisti uzstāsies "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncertā. Koncertā uzstāsies tēvs Sergejs Osokins un abi dēli – Andrejs un Georgijs. Programmā iekļauts Morisa Ravēla "Bolero" Sergeja Osokina versijā trīs klavierēm, Ludviga van Bēthovena poētiskā "Mēnesnīcas sonāte" un Friderika Šopēna melodiskie mirkļi. Osokinu izpildījumā skanēs arī Aleksandra Skrjabina klavieru meistardarbi un Emīla Dārziņa "Melanholiskais valsis".

2020. gada 6. aprīlī paredzētais koncerts "Trīs Osokini un draugi Operā" ir atcelts, nodrošinot apmeklētājiem iegādāto biļešu cenas atmaksu, taču vienlaikus tiek izziņots arī jaunais koncerta datums 2021. gada 3. maijā.

"Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē Trīs Osokinu klavierspēlei atsauksies viņu skatuves un mūzikas draugi, lai kopā radītu neaizmirstamas muzikālas interpretācijas. Koncerts ļaus iepazīt, cik spilgta individualitāte ir katrs no mūziķiem un reizē ar to - īpaši radītos pārlikumos un transkripcijās atklās trīs klavieru flīģeļu krāšņo skanējumu kopīgā saspēlē," raksta koncerta rīkotāji.

"Esmu ļoti gandarīts, ka mūsu mīļajiem klausītājiem beidzot varam solīt īstu klātienes tikšanos. Protams, tik ļoti gaidītā un jau pilnībā izpārdotā Operas koncerta atcelšana bija skumjš lēmums, taču visā pasaulē gan mūziķi, gan mūzikas cienītāji līdzīgā situācijā bija vienoti. Ar nepacietību gaidām mūsu atkalredzēšanos Dzintaros, kas kļuvusi pat simbolisku vasaras rituālu un arī nākamgad maijā Operā," izsludinātos "Trīs Osokinu" koncertus komentē pianists Andrejs Osokins.

Tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini – trīs izcili pianisti no vienas dinastijas, kuri pasaules mūzikas telpā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Trīs Osokinus vieno dziļa, radoša un virtuoza muzikālo kompozīciju atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru taustiņiem ir pārdomāts, izjusts un pārvērsts netveramās skaņu vibrācijās, kas aizskar klausītājus un atklāj mūzikas niansēto skanējumu. Osokini snieguši koncertus Latvijas Nacionālajā operā, koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un teātra namā "Jūras vārti" Ventspilī. Koncertu programmās tiek ietvertas dažādu laikmetu un personību skaņu gleznas, kurām īpašu skanējumu piešķir Yamaha koncertflīģeļi, kurus pianisti ļoti iecienījuši. Īpaša pateicība koncertu programmas tapšanā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai.

Sekojot līdzi aktuālajām tendencēm, "Trīs Osokinu" koncertu Dzintaru koncertzālē, 22. jūlijā varēs baudīt gan klātienē, gan tiešsaistē. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

6. aprīļa atceltā "Trīs Osokini un draugi Operā" iegādāto biļešu cenas atmaksas nosacījumi pieejami www.opera.lv.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!