Foto: Jānis Vecbrālis

Rudenī Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) atsāk tiešraižu koncertu ciklu "Tuvāk", kas aizvadītajā koncertsezonā guva lielu publikas atsaucību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. 10. septembrī pulksten 19 tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" skanēs Jozefa Haidna Londonas simfonija diriģenta Andra Veismaņa lasījumā.

Atgādinām, ka koncertsarunu ciklu "Tuvāk" LSO aizsāka aizvadītā gada vasarā, lai aicinātu klausītājus attālināti tikties mūzikā un sarunās ar orķestra mūziķiem uz "Lielā dzintara" skatuves. "Publikas mīlētais kolektīvs asociējas galvenokārt ar brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, bet tagad ir laiks tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri," stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis, "Esam patiesi gandarīti, ka ciklu "Tuvāk" un "Simfonija Tuvāk" pārraides ir sasniegušas daudzus tūkstošus cilvēku visā Latvijā, viņus izglītojot, iepriecinot un pacilājot."

Līdz šim ir izskanējušas 18 tiešraides, un šie ieraksti aizvien ir skatāmi orķestra mājaslapā.

Savukārt koncertcikls "Simfonija tuvāk" iepazīstina klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. "Jaunā cikla "Tuvāk" versija "Simfonija tuvāk" ir guvusi ievērojamu popularitāti interneta vidē, un ietekmīgi kritiķi saskata šādu koncertu lielu lietderību un augstu izpildījuma kvalitāti, izvirzot ciklu Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai "Kilograms kultūras"," saka Uldis Lipskis.

Kā iepriekšējā sezonā, "Simfonija Tuvāk" pārraide iesāksies ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un koncertprogrammas diriģenta sarunu, kas atklās simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Savukārt pēc simfonijas atskaņojuma būs koncertzāles "Lielais dzintars" vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kas pazīstami kā neiztrūkstoši viesi orķestra koncertos.

Koncertu ciklā "Simfonija tuvāk" līdz šim ir izskanējušas Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfonija, Žana Sibēliusa Trešā simfonija, Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija "No Jaunās pasaules" un Pētera Čaikovska Ceturtā, jeb Liktens simfonija. Tagad visi šie koncertieraksti par nelielu samaksu ir pieejami biļešu tirdzniecības vietnē "Biļešu paradīze".

Šosezon "Simfonija tuvāk" programmā 10. septembrī pulksten 19 diriģenta Andra Veismaņa vadībā tiks atskaņota Jozefa Haidna 104. jeb Londonas simfonija, savukārt 12. novembrī pulksten 19 Gunta Kuzmas lasījumā publika dzirdēs leģendāro Imanta Kalniņa Brīvības jeb Ceturto simfoniju. Bet koncertsarunu ciklā "Tuvāk" 7. oktobrī pulksten 19 koncertsarunā būs iespēja atklāt sitaminstrumentālista Edgara Vaivoda aizraujošo personību, un 9. decembrī pulksten 19 raidījuma fokusā būs trombona spēles meistars Robins Jānis Lellis.

Interneta tiešraides režīmā aptuveni stundu ilgstošos koncertus sērijā "Simfonija tuvāk" un aptuveni 40 minūšu garās koncertsarunas sērijā "Tuvāk" bez maksas varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapas video galerijā, gan arī orķestra "Facebook" lapā. Pēc tiešraidēm visi koncertieraksti būs pieejami "Biļešu paradīzē" jau par maksu, bet koncertsarunas aizvien būs pieejamas turpat bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!