Foto: Artūrs Kondrāts

Šodien straumēšanas un lejupielādes platformās nonāk producenta un izpildītāja Arstarulsmirus jaunais minialbums "pie zemes [m O n O hr O mi", kas ir gada sākumā izdotā "Vēlējuma dziesmu" albuma papildinājums.

Kā "Delfi" informē mūziķa pārstāvji, minialbums "pie zemes [m O n O hr O mi]" ir piecu dziesmu papildinājums šogad izdotajam albumam "Pie zemes", kas klausītājus sasniedza jau pavasarī. Tas bija otrais no planotā četru "Vēlējuma dziesmu" albumu cikla. Ikviens šī cikla ieraksts metaforiski atspoguļos kādu no četrām stihijām - ūdens, zeme, uguns, gaiss.

"Visām piecām minialbuma dziesmām, kas bija iekļautas gada sākumā izdotajā ierakstā, tika pārveidoti aranžējumi tā, ka katru pavadījumu izpilda tikai viens instrumentālists. Dziesmu pavadījumi, metaforiski izsakoties, izpildīti monohromā skanējumā, katrā no tām izmantojot tikai vienu muzikālu instrumentu. Ar tādu pieeju gribējām padarīt katra skaņdarba noskaņu unikālu un paspilgtināt vēstījumu dinamiku un dramaturģiju," dalās Arstarulsimrus.

Jauno ierakstu kopuma viesmākslinieki ir instrumentālisti Ieva Šablovska (arfa), Artūrs Sebris (saksafons), Mārcis Auziņš (akustiskā ģitāra), Elvis Lintiņš (klavieres), Staņislavs Judins (kontrabass).

"Esmu ļoti pateicīgs viesmūziķiem par atsaucību un entuziasmu, ar kādu viņi iesaistījās jaunā muzikālā materiāla radīšanā. Tas tiešām ir iedvesmojoši pieredzēt tik negaidītus stilistiskus pavērsienus, kas tapuši mūsu sadarbības rezultātā, padarot Vēlējumu dziesmu skanējumu vienlaikus minimālistiskāku un krāšņāku," komentē projekta autors.

Vēlējuma dziesmas ir autora izveidots saturisks virziens, kura vēstījuma centrā ir tiekšanās pēc iekšējā līdzsvara, dziļākas sevis un apkārtējo cilvēku izpratnes, savstarpējas cieņas. Minētā saturiskā virziena ietvaros jau ir izdoti divi studijas albumi - "Skatu punkti" (2020) un "Pie zemes" (2021).

Turpinot līdzšinējo projekta albumu tradīciju, vokālo partiju ziņā autora mērķis bija vēl vairāk "sakausēt" Arstarulsmirus repa jeb rečitatīva manierē izpildītās dziesmu daļas ar daudzbalsīgiem un solo dziedājumiem, kurus izpilda daiļvokālistu kvintets - Laima Dimanta, Madara Orola, Rihards Bērziņš, Lauris Valters un Jevgēnija Krupenkina.

Līdz ar minialbuma publicēšanu, Arstarulmsirus uzsāk darbu pie nākamgad plānotā, trešā "Vēlējuma dziesmu" albuma. Jaunrades sākums tiek apvienots ar pūļa finansējuma kampaņu, kurā autori aicina atbalstīt projektu materiāli, lai nodrošinātu un veicinātu plānotā studijas albuma savlaicīgu ierakstu. Kampaņa tiks realizēta laikā no 17. septembra līdz 7. decembrim platformā projektubanka.lv, kur ir pieejama sīkāka informācija par projektu. "Katrs saņemtais ieguldījums mums ir ļoti nozīmīgs, jo tas būs spilgts un uzskatāms apliecinājums tam, ka šī projekta mūzika un dzeja palīdz cilvēkiem viņu ikdienas procesos." - uzsver mūziķis.

Šī gada rudenī plāntos publicēt vēl trīs, līdz šim neizdotus, Arstarulsmirus singlus, kuri dienasgaismu ieraudzīs ik pēc trīs nedēļu ilga intervāla.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!