Foto: F64

Svētdien, 28. novembrī, pulksten 19 ar koncertu Rīgas Domā diriģents Jānis Retenais un Orķestris "Rīga" ieskandinās pirmo adventi.

Kā "Delfi" informē orķestra pārstāvji, koncertā, kas notiks klātienē un būs vērojams arī tiešraidē orķestra "Facebook" un "Youtube" kanālos, piedalīsies mecosoprāns Ieva Parša, dzeju runās aktrise Ieva Florence.

Programmā iekļauti Latvijā līdz šim neatskaņoti 20. gadsimta amerikāņu komponista Leroja Andersona korāļu aranžējumi diviem - metāla un koka pūšaminstrumentu ansambļiem. Abu raksturiezīmes izcels arī Riharda Štrausa majestātiski virtuozā "Serenāde op. 7" koka pūšaminstrumentu sastāvam un francūža Kloda Žervē 16. gadsimtā radītās "Senās franču dejas".

Kopā ar mecosoprānu Ievu Paršu orķestris atskaņos austriešu romantiķa Gustava Mālera četras dziesmas no viņa dziesmu cikliem – "Rikerta dziesmas" ar vācu dzejnieka Frīdriha Rikerta dzeju un "Zēna brīnumrags", kuram iedvesma gūta tāda paša nosaukuma vācu tautasdziesmu krājumā. Dziesmas balsij un pūtēju orķestrim aranžējis Joss van de Brāks.

Orķestris "Rīga" pilnā sastāvā atskaņos mūsdienu amerikāņu komponista Semjuela Hazo skaņdarbu "Atbalsis" un iezīmēs svētku tuvošanos ar beļģu skaņraža Rolanda Kernena "Ziemassvētku uvertīru".

Bezmaksas ielūgumi uz koncertu ierobežotā skaitā pieejami Rīgas Doma, "Biļešu paradīzes" kasēs. Vecāki (ar covid-19 sertifikātu) ar bērniem, kuriem nav covid-19 sertifikāts, var izņemt ielūgumus sēdvietām atsevišķā sektorā "Biļešu paradīzē".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!