Foto: Publicitātes foto

No 17. līdz 24. jūlijam Dzintaru koncertzālē Jūrmalā norisināsies astotais "Jūrmalas festivāls", piedāvājot krāšņu koncertu programmu ar klasiskās mūzikas zvaigžņu piedalīšanos.

Koncertos uzstāsies pasaules opernamu zvaigzne Aleksandrs Antoņenko, klavieru virtuozi - trīs Osokini, vijolnieks Daniils Bulajevs, Jūrmalas festivāla orķestris un citi mākslinieki.

Festivāla īpašie viesi būs Brodvejas mūziklu zvaigznes no Londonas. Skanēs arī skaistākās operu ārijas, koncerts "Dzimuši Latvijā" ar lielo un uzlecošo zvaigžņu piedalīšanos, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Indra Vilipsone.

Festivālu jau tradicionāli atklās saullēkta koncerts 17. jūlijā pulksten 4.45 Dzintaru pludmalē ar Elbas Filharmonijas galveno ērģelnieci, par ērģeļu karalieni dēvēto Ivetu Apkalnu.

"Viņas veidotās saullēkta koncertu programmas allaž izceļas ar pārdomāto saturu un dramaturģiju, kurā izvēlētie skaņdarbi organiski sabalsojas ar dabas skaņām un pakāpeniski mūs sagatavo saullēkta brīnumainajam mirklim, dāvājot neaizmirstamu klausīšanās pieredzi," raksta Vilipsone. Šovasar koncertam izvēlēti Baha, Mesiāna un Vidora opusi, skanēs arī Raimonda Paula miniatūra no cikla "Naktstauriņi".

19. jūlijā pulksten 20 gaidāms krāšņs Jūrmalas festivāla atklāšanas Galā koncerts ar skaistākajām operu ārijām, kuras dziedās pasaulē pazīstamākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, jaunais vācu mecosoprāns Doroteja Bīnerte, Kijivas Nacionālās operas soliste, soprāns Olha Matušenko, kā arī šī gada Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa finālisti – beļģu soprāns Luīze Fūra un ukraiņu basbaritons Nikita Ivašenko. Pie Jūrmalas festivāla orķestra diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš.

Festivāls turpināsies 21. jūlijā pulksten 20, kad gaidāma izcila simfoniskās mūzikas programma, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar savu šī brīža galveno viesdiriģenti, Eiropas opernamos un orķestros pieprasīto igauņu diriģenti Kristīni Posku. Solists būs jaunās paaudzes spožais vijolnieks Daniils Bulajevs.

Programmā skanēs Ludviga van Bēthovena 7. simfonija, kā arī viens no impresionisma mūzikas firmas zīmēm – Kloda Debisī simfoniskā prelūdija ''Fauna diendusa''. Tās pamatā ir simbolisma dzejnieka Stefana Malarmē dzejolis, kurā sengrieķu meža dievs Fauns ir iemīlējies upes nimfās un sapņo par tikšanos ar tām. Savukārt Daniils Bulajevs šajā programmā atskaņos virtuozo Žana Sibēliusa vijolkoncertu.

22. jūlijā pulksten 20 gaidāmi klaviermūzikas svētki ar Osokinu dinastijas izcilajiem pianistiem un kamerorķestri. Trīs Osokinu – divu dēlu un tēva – savienība kļuvusi par pianisma mākslas zīmolu gan Latvijā, gan ārzemēs, raksta Vilipsone. Andreja un Georgija Osokina klavierspēle izpelnījusies ievērojamu atzinību starptautiskajā arēnā, bet viņu tēvs Sergejs ir viens no cienījamākajiem mūziķiem Latvijā. Osokinu kopīgajos koncertos allaž skan skaistākais klaviermūzikas zelta repertuārs un klasiskās mūzikas šedevri oriģinālos pārlikumos gan četrrocīgi, gan divām un pat trim klavierēm.

Koncertā 22. jūlijā klausītājiem tiks piedāvāta daudzveidīga klaviermūzikas programma no Johana Sebastiāna Baha līdz pat 20. gadsimta skaņdarbiem. Skanēs Ludviga van Bēthovena cīņasspara pilno kompozīciju, Variācijas un fūgu Mibemol mažorā op. 35, ģeniālā melodiķa Frederika Šopēna kompozīcijas, ritmiski liesmojošo pirmo daļu no Sergeja Rahmaņinova ''Simfoniskajām dejām'', kā arī Joahana Sebastiāna Baha, Volfganga Amadeja Mocarta un Vitolda Lutoslavska skaņdarbus.
23. jūlijā pulksten 20 ar Brodvejas mūziklu zelta izlasi festivālā viesosies Sāra Foksa un Ērls Kārpenters – izcilas angļu skatuves teātra zvaigznes, pasaulē augstu vērtēti dziedošie aktieri, kuri uzstājušies Karaliskajā Alberta zālē, Londonas "Barbican", Glastonberijā, un Vestendas teātrī, kas līdz ar Ņujorkas Brodveju ir paša augstākā līmeņa mūziklu teātris pasaulē.

Klausītājiem tiks piedāvāta panorāmiska programma ar mūziklu šedevriem un amerikāņu muzikālā teātra komponistu skaņdarbiem, kuri latviešu publikai, iespējams, būs atklājums, norāda festivāla rīkotāji. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults stāsies Roberts Pērviss, kurš diriģējis daudzus iestudējumus slavenajā Vestendas teātrī Londonā.

Festivāla noslēgums būs 24. jūlijā pulksten 20, kad izskanēs koncerts "Dzimuši Latvijā", kas jau kļuvis par šī festivāla tradīciju. Koncertā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums.

Mākslinieku vidū būs tenori Mihails Čuļpajevs un Aleksandrs Antoņenko, pianisti Evelīna Jēkbsone, Georgijs Osokins, viena no jaunās paaudzes spožākajām dziedātajām, soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, izcilā čelliste, šī gada Lielās mūzikas balvas laureāte Margarita Balanas, sitaminstrumentāliste un balerīna Sonja Misiņa. Jūrmalas festivāla orķestri diriģēs Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!