Foto: Juris Zolbergs

Sestdien, 12. novembrī, Rēzeknē izskanēs koncertprogramma "LNSO, Mālers un Sinaiskis", kur uz Latgales vēstniecības "Gors" skatuves tiksies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) goda diriģenta Vasilija Sinaiska vadībā un publikas atzītais pianists Andrejs Osokins.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra goda diriģents Vasilijs Sinaiskis ir viens no izcilākajiem galvenajiem diriģentiem LNSO pastāvēšanas laikā. Kā vēsta LNSO pārstāvji, Sinaiskis ir ievērojams operu un simfonisko koncertu diriģents ar plašu pieredzi Eiropas mēroga opernamos un koncertzālēs, kā arī atzīts un pieprasīts diriģēšanas pasniedzējs. Plašāk pazīstams galvenokārt kā krievu, vācu un angļu simfoniskā repertuāra pārzinātājs.

Vasilijs Sinaiskis laikraksta "Kultūras Diena" 2017. gada intervijā Inesei Lūsiņai teicis: "Es ļoti gribētu nodiriģēt simfonisku programmu Rēzeknē, par to jau runājām ar orķestra vadību". Šī diriģenta iecere tiks nodota Rēzeknes klausītājiem jau 12. novembrī koncertprogrammā "LNSO, Mālers un Sinaiskis".

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā izskanēs latviešu komponista Andra Dzenīša Prelūdija "Gaisma", Bendžamina Britena Klavierkoncerts un Gustava Mālera Pirmā simfonija.

Pianists Andrejs Osokins izceļas ar savu daudzpusību – gan kā spilgts un harizmātisks solists lielākajās Eiropas koncertzālēs sadarbībā ar izciliem pasaules orķestriem, gan solo programmās un laikmetīgās mūzikas interpretācijās. Latviešu pianists ir Lielās mūzikas balvas 2008 laureāts, kas plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos - Artura Rubinšteina Starptautiskajā pianistu konkursā, Līdsas, Longas-Tibo un Karalienes Elizabetes starptautiskajos pianistu konkursos.

Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!