Foto: F64
Mežaparka Lielajā estrādē šī gada 2. septembrī skanēs Otrais Latvijas mūzikas lielkoncerts, pulcējot teju simts pašmāju mūziķu. Tāpat kā Pirmā Latvijas mūzikas lielkoncerta, kas bija veltīts Raimonda Paula daiļradei, arī šī radošais direktors un producents ir mūziķis Arstarulmirus.

Koncertā uz skatuves kāps dažādu žanru mūzikas zvaigznes, bet programmā skanēs Latvijas estrādes mūzikas dižgaru populārākās dziesmas.

"Otrais Latvijas mūzikas lielais koncerts turpinās tradīciju un programmā ietvers gan pārbaudītas vērtības, gan drosmīgus eksperimentus, tādējādi vienojot visu paaudžu klausītājus. Kamēr pirmais lielkoncerts bija veltīts tieši Raimonda Paula daiļradei, šogad mūziķi izpildīs daudz un dažādas Latvijas dižgaru rakstītas dziesmas, kas tapušas kā pagājušajā, tā šajā gadsimtā. Dzirdēsim gan Imanta Kalniņa, gan Ulda Stabulnieka, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna un citu Latvijā mīlētāko komponistu skaņdarbus," par notikuma ideju stāsta koncerta mūzikas producents un radošais direktors Arstarulsmirus.

Foto: Publicitātes foto

Mežaparka Lielo estrādi pieskandinās kā aktuālākās pašmāju mūzikas zvaigznes, tā visos laikos populāri skatuves grandi un klasiskās mūzikas profesionāļi, kuru sniegumu papildinās DJ Monsta radīti ritmi. Par simfonisku vērienu koncertā rūpēsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā, kā arī Rīgas kamerkoris "Ave Sol". Klasisko mūziku pārstāvēs arī Lielbritānijā rezidējošais, starptautiski zināmais latviešu vijolnieks Roberts Balanas. Hip-hopa žanra fanus iepriecinās pašmāju reperi Gustavo, rolands če un "Singapūras satīns". Populārās mūzikas zvaigznāju savukārt pārstāvēs gan tādi šobrīd slavas zenītā esoši mākslinieki kā "Sudden Lights", "Instrumenti", Būū, "Citi zēni", "The Sound Poets", "Mazais princis", Aminata un Aija Andrejeva, gan arī populārās mūzikas leģendas - "Jumprava", "100. debija", Žoržs Siksna un Igo. Tradicionālās mūzikas skaņas ar mūsdienīgām improvizācijām koncertā apvienos koklētāja Laima Jansone, bet par opermūzikas žanru rūpēsies kontrtenors Sergejs Jēgers.

Latvijas mūzikas lielkoncerta tradīcija aizsākās 2022. gada 10. septembrī, kad Daugavas stadionu pieskandināja Raimonda Paula daiļradei veltīts koncerts. Piedaloties Latvijā iemīļotiem mūziķiem, vērienīgā programmā izskanēja gan Maestro kompozīcijas, gan pašu koncerta dalībnieku lielākie hiti. "Latvijas Pasākumu forumā" lielkoncerts tika atzīts par 2022. gada izcilāko notikumu Rīgā.

Ieskatam organizatori atgādina par pagājušā rudens notikumu, piedāvājot vienu no koncerta skatītāju favorītskaņdarbiem - Žorža Siksnas un Ozola kopdarbu "Genoveva & Stils Stils".

Par koncerta vizualizāciju režiju kā pērn, tā arī šī gada septembrī rūpēsies apbalvotais pašmāju režisors Papa Chi: "Latvijā radītās mūzikas svētkus Mežaparkā esam iecerējuši kā neskaitāmu pārsteigumu pārpilnu mega izrādi. Mēģināsim pārspēt jau pirmajā lielkoncertā radīto grandiozo skatuves risinājumu, kā arī strādāsim ar vizuālo priekšnesumu daudzveidību un piedāvāsim iepriekš neredzētus tehniskos risinājumus."

Biļetes uz pasākumu jau ir tirdzniecībā vietnē lielkoncerts.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!