Foto: Publicitātes foto
Sestdien, 9. decembrī, pulksten 12 ģimenes aicinātas Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" piedzīvot "Muš(-ūž)īgo lidojumu" jeb muzikālu stāstu par Mušu, kura vēlas atrast mūžību.

Uzveduma pamatā ir dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces librets un komponista Jēkaba Nīmaņa sacerēta mūzika ar lipīgām dziesmām un meldiņiem, kurus atskaņos un izdziedās operas solisti, dziedātāji, kā arī vairāk nekā 120 topošie mūzikas un mākslas profesionāļi, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāve Anita Lazdeniece.

Iestudējums tapis un savu pirmizrādi piedzīvojis aizvadītajā gadā Liepājas operas simtgades svinību programmā. Tas stāsta par Liepājā dzīvojošu Mušu, kura uzzina, ka mušas vidējais dzīves ilgums ir vien 28 dienas. No tām atlikušas tikai piecas, tādēļ viņa izlemj darīt visu, lai kļūtu mūžīga. Sekodama savam sapnim un kuldamās cauri negaidītiem piedzīvojumiem, Muša sastop Varžu pāri, Runci, Tramvaju, Kontrolieri un sirsnīgo Puiku, meklēto atrodot tur, kur nekad nebija to gaidījusi, – saulē, jūrā, mūzikā, draudzībā un "Lielajā dzintarā".

Šo stāstu Māras Ķimeles režijā, Reiņa Suhanova un Līgas Zepas scenogrāfijā izspēlēs un izdziedās Latvijas Nacionālās operas solisti Laura Grecka (Muša), Rihards Millers (Runcis) un Marlēna Keine (Vardes kundze un Kontroliere), aktieris operdziedātājs Juris Jope (Vardes kungs un Tramvajs) un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēknis Mārtiņš Kalniņš (Puika).

Sapņainu un dinamisku uzveduma muzikālo "mugurkaulu" veidos kupls skaits Liepājas talantīgo jauniešu diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. LMMDV audzēkņi spēlēs reti redzētajā orķestra bedrē, kā koristi dziedās uz skatuves kopā ar solistiem, uzstāsies kā zvanu, ģitāristu un sitaminstrumentu ansambļi, bigbends, flautas, klavieru un vijoles trio. Septiņu mākslas skolas audzēkņu rokās balti papīra ruļļi pārvērtīsies par tērpiem, priekšmetiem un ainavām.

Pirms uzveduma, pulksten 11 koncertzāles otrajā stāvā bērniem un vecākiem būs iespēja piedalīties nelielās darbnīcās. Bērni varēs izkrāsot dažādus, uzvedumam speciāli tapušus mušu dizainus, vai uzzīmēt pašiem savus. Darbi pēcāk tiks izvietoti koncertzāles publiskajā zonā.

Biļetes uz uzvedumu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!