Foto: Publicitātes foto

VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotā festivāla "Eiropas Ziemassvētki" programmā 16. un 19. decembrī Lielajā ģildē būs dzirdams izcilais pianists Georgijs Osokins - jaunākais no Osokinu dinastijas pianistiem.

Savā soloprogrammā pianists blakus licis dažādu laikmetu komponistus – Johanu Sebastiānu Bahu, kura skaņdarbi tiks atskaņoti Feručo Buzoni transkripcijā, Ferencu Listu, Domeniko Skarlati, Pēteri Vasku, Mečislavu Veinbergu un Sergeju Rahmaņinovu.

Spožs un neparedzams, valdzinošs un revolucionārs – tā Georgiju Osokinu raksturojuši ietekmīgi mūzikas kritiķi. Ar ovācijām viņa spēli sveikuši arī klausītāji leģendāros festivālos un prestižās koncertzālēs Tokijā un Hamburgā, Berlīnē un Zalcburgā, daudzviet Ziemeļamerikā un tepat mūziķa dzimtajā Latvijā.

Jaunākais no Osokinu dinastijas pianistiem pasaules atpazīstamību izpelnījās līdz ar Friderika Šopēna mūzikas spilgti pārsteidzošajiem lasījumiem, ko iezīmēja arī panākumi vairākos ar šī leģendārā 19. gadsimta virtuoza mūziku saistītos konkursos, tostarp 2015. gadā prestižajā Starptautiskajā Šopēna konkursā Varšavā iegūtais diplomanda tituls. Dziļas un izjustas, satricinošas un pārdomātas, skaņkrāsās niansētas un oriģinālas ir Georgija Osokina interpretācijas, pārlapojot arī citu skaņražu klavierdaiļradi.

Līdzās itāļu taustiņinstrumentu mūzikas lietpratēja Domeniko Skarlati Sonātei skanēs viņa vienaudža, baroka dižgara Johana Sebastiāna Baha monumentālā Čakona reminorā leģendām apvītā virtuoza Feručo Buzoni iespaidīgajā transkripcijā. Žilbinoši virtuoza koncertpianista un iztēles bagāta komponista slavu iemantoja arī Ferencs Lists, no kura ārkārtīgi plašā daiļrades mantojuma Georgijs Osokins savā soloprogarammā izvēlējies iekļaut vairākus klaviermūzikas šedevriem pieskaitāmus emocionālu vētru cauraustus opusus, toskait Otro balādi un Sonāti – fantāziju "Pēc Dantes lasījuma". Par klavierspēles lielmeistaru dēvējams arī 20. gadsimta krievu romantiķis Sergejs Rahmaņinovs, kura poētiski izsmalcinātās romances brīnišķīgi sabalsosies ar mūsu paša Pētera Vaska ziemas atmosfēru gleznaini uzburošo meditatīvo miniatūru "Baltā ainava".

Jau ziņots, ka festivāls "Eiropas Ziemassvētki" šogad notiks no 9. līdz 29. decembrim. Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!