Foto: Publicitātes attēli
Latvijas mūzikas industrijas pārstāvji devušies uz "Eurosonic Noorderslag" – vienu no vadošajām nozares festivāliem – konferencēm, kas no 17. līdz 20. janvārim notiek Groningenā, Nīderlandē. Latviju festivālā šogad pārstāvēs tikai viens mūzikas projekts – jaunā māksliniece Might Delete Later, portālu "Delfi" informē "Music Latvia" izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke.

Šis projekts ir izveidots, izmantojot unikālu konceptu: radīt mūziku no balss pastiem. Kopš projekta sākuma Amsterdamas mākslas galerijā, Might Delete Later ir ieguvusi atpazīstamību gan tiešsaistē, gan ārpus tās.

Might Delete Later uzstāšanās notiks ceturtdien, 18. janvārī, klubā "MAAS Front" pulksten 22.10.

"Eurosonic Noorderslag" jeb ESNS, kas dibināts 1986. gadā, ir viens no svarīgākajiem mūzikas industrijas pasākumiem Eiropā, spēlējot lielu lomu mākslinieku karjeru izaugsmē. ESNS tradicionāli piedāvā platformu jaunu Eiropas mūzikas projektu iepazīstināšanai visā Eiropā un ārpus tās. Festivāls ietver gan dzīvās mūzikas "showcase" sadaļu, gan arī plašu konferenču un paneļdiskusiju klāstu, kas ir būtiska festivāla sastāvdaļa.

Kā vēsta Cimuška-Rekke, "Music Latvia" kopš pagājušā gada ir daļa no ESNS iniciatīvas ESNS Exchange. ESNS Exchange veicina Eiropas mūzikas grupu un mākslinieku dzīvās uzstāšanās iespēju festivālos ārpus to mītnes valstīm un nodrošina plašu mediju uzmanību šiem māksliniekiem sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju Savienību (EBU), mūzikas eksporta birojiem un vietējiem medijiem.

Cimuška-Rekke stāsta: "Music Latvia dalība ESNS Exchange programma plašāk paver durvis Latvijas mūzikas industrijai. Tā sniedz mūsu māksliniekiem un nozares profesionāļiem neatsveramu pieredzi un pamanāmību Eiropas mūzikas tirgū. Šī programma ir platforma, kur mēs varam ne tikai parādīt Latvijas mūzikas daudzveidību, bet arī veicināt starptautisku sadarbību, apmainoties ar idejām un pieredzēm. Esmu pārliecināta, ka mūsu dalība šajā iniciatīvā atvērs jaunas iespējas un veicinās mūsu mākslinieku starptautisko atpazīstamību."

ESNS Exchange programmas ietvaros, "Music Latvia" arī nodrošinājusi divām gados jaunām Latvijas mūzikas industrijas dalībniecēm Emīlija Paula Andersone (M/Darbnīca) un Kristiāna Paegle (Netīrās Cilpas) bez maksas apmeklēt un piedalīties "Eurosonic Noorderslag".

Kā delegāti konferenci no Latvijas apmeklē Agnese Cimuška-Rekke (Music Latvia), Guna Zučika (Every Little Thing/Carnival Youth), Kristīne Kleina (Every Little Thing/Carnival Youth), Bruno Roze (I Love You records), Anastasija Konkina (Creative Europe), Timurs Tomsons (Lielais Dzintars) un Ģirts Majors (Positivus Festival). Majors, Zučika un Kleina aicināti piedalīties arī ESNS konferences diskusiju paneļos. "Music Latvia" izpilddirektore Cimuška-Rekke piedalīsies Eiropas mūzikas eksporta asociācijas kopsapulcē un pirmo reizi piedalīsies ESNS Exchange programmā un aktivitātēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!