Foto: A. Klestrovs
Izvērtējot un apkopojot pieteiktos materiālus, Latvijas Metālmūzikas gada balvas žūrija ir izvirzījusi balvas pretendentus četrās kategorijās. Līdz ar nominantu izziņošanu ir sācies arī publikas balsojums par savu simpātiju.

Kā vēsta viens no balvas rīkotājiem, Valdis Bērzvads, šajā reizē jaunievedums ir atsevišķa apvienotā kategorija alternatīvajam, eksperimentālajam un postmetālam.

"Jau aizvadītajos gados nav trūcis balvas pretendentu, kas pārstāv apakšžanrus, ko nereti ir pagrūti vērtēt vienotā kontekstā ar tipiskiem, tradicionāliem metāla pārstāvjiem, un arī aizvadītais gads nav bijis šajā ziņā izņēmums. Tādēļ ir nolemts ieviest jaunu kategoriju, kurā novērtēt tos izpildītājus, kuru mūzika varbūt ne vienmēr ietilpst īstenā metāla dogmu rāmjos, taču tāpat pelnījusi arī metāla klausītāju ievērību - alternatīvais metāls, postmetāls, post-hardcore, u.c. žanru hibrīdi," stāsta Bērzvads.

"Latvijas Metālmūzikas gada balvas pastāvīgas vērtības un mugurkauls, gada labākā metāla ieraksta un gada labākās debijas kategorijas, kā allaž, ir ierindā," papildina rīkotājs.

Atgriešanos piedzīvos gada koncertgrupas kategorija; pērngad notikušajā balvu sadalē tā iztrūka, saistībā ar pandēmijas laika publisko pasākumu ierobežojumiem, kā rezultātā tajā periodā bija pārāk maz iespēju grupām uzstāties. "2023. gads atkal ir bijis dažādiem koncertiem bagāts, tādēļ grūtības drīzāk var sagādāt izvēlēties favorītus no plašā koncertu klāsta, nekā to trūkums," pauž Bērzvads.

Nominētās grupas un ieraksti

Kategorijā "2023. gada debija"

"Analborn" – "Analbum"
"Kapu svētki" – "Kapu svētki"
"Sxima" – "Momentum"

Kategorijā "Labākais 2023. gada alternatīvā, eksperimentālā un postmetāla ieraksts"

"Almyth" – "Almyth"
"Nostra" – "Sea of Fertility"
"Shachah" – "Gruvešu gadi"
"Seira" – "All Things Have Their Season"
"Tempus" – "Vida Colorida"

Kategorijā "Labākais 2023. gada metāla ieraksts"

"Dehydratet Goat" – "Engoatment: Crash Course in Practical Goatism"
"Deodium" – "Maldupe"
"Processiun" – "This Side of the River"
"Sxima" – "Momentum"
"Terror Activator" – "Forcibly Wasted"

Kategorijā "Labākā 2023. gada koncertgrupa"

"Deodium"
"Nostra"
"Sever"
"Skyforger"
"Tesa"

Publiskajā balsojumā visās kategorijās ir iespēja balsot arī par savu brīvi izvēlētu favorītu, ja tas neietilpst žūrijas izvirzīto nominantu skaitā. Balsojums atvērts līdz 2024. gada 4. februārim (ieskaitot). Nobalsot par savu favorītu var šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!