Apgāds "Atēna" laidis klajā Gregorija D. Janga un Neita Breidena grāmatu "Storoževoj. Dumpis uz PSRS karakuģa 1975. gadā Rīgā". No angļu valodas tulkojis Āris Jansons.
Kolorādo gubernators Bils Ouens: "Storoževoj ir saviļņojošs, patiess vēstījums par viena cilvēka cīņu, lai atbrīvotu komunisma gūstekņus. Iedvesmojošs stāsts par to, kā — pat padomju flotē — brīvības ideja skubināja drosmīgos riskēt ar visu. Šajās lappusēs vēsture kļūst dzīva."

"...šis stāstījums par dumpi uz padomju Baltijas flotes mīnu kuģa Storoževoj piedāvā atklātu viedokli par padomju vārgulīgumu ap 1975. gadu. Stāsta varonis ir dumpja vadītājs Valērijs Sabļins, politiskais virsnieks, kura pienākums ir ieaudzināt marksisma–ļeņinisma principus kuģa komandai. Ideālists Sabļins šos principus uztvēra pārāk nopietni un nolēma izmantot kuģi kā starta laukumu revolūcijai, kas atpestītu komunismu no padomju sistēmas izvirtušās realitātes. [..] pāris dedzīgās runās viņš spēja pārliecināt apkalpes vairākumu atbalstīt savu plānu, — veikums, kas daudz izsaka par apslēpto neapmierinātību ar komunismu." - raksta "Publishers Weekly".

Gregorijs D. Jangs 1998. gadā atvaļinājās no ASV Jūras kara flotes. Viņa divdesmit četri dienesta gadi bija vienmērīgi sadalīti starp pilota pienākumiem un pētniecisko darbu. Tagad Gregorijs Jangs ir politisko zinātņu pasniedzējs un ir pabeidzis doktorantūru Kolorādo universitātē Boulderā.

Neits Breidens astoņus gadus dienējis par izlūkošanas virsnieku jūras kājnieku korpusā, un šajā laikposmā devies arī vairākos komandējumos uz Tuvajiem un Tālajiem Austrumiem. Viņš ir interneta publikāciju uzņēmuma "America and the World Inc." (Denverā, Kolorādo) dibinātājs un īpašnieks.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !