"Dienas grāmata" laidusi klajā laikraksta "Literatūra un māksla" kādreizējā galvenā redakrora Jāņa Škapara darbu "Barjerskrējiens", kas ir autora dienasgrāmata no 1969. līdz 1979. gadam.
Ir smacīgie Brežņeva stagnācijas gadi. Īsais "atkušņa" laiks un Latvijas nacionālkomunistu sānsolis ir pagātne, desmitiem pārcentīgu cenzoru uzmana, lai rakstnieki un mākslinieki radītu un runātu, nepārkāpjot komunistu noteiktās vadlīnijas. Neatkarīga Latvija vai vārda brīvība Latvijas Komunistiskās partijas CK instruktoram un vēlāk laikraksta "Literatūra un Māksla" galvenajam redaktoram Jānim Škaparam pat sapņos nerādās.

"Kāpēc šī nomācošā un pazemojošā realitāte, no kuras uz visiem laikiem atvadījāmies 1990. gadā, bet kurā mūs atkal ieved Škapars, ir tik aizraujoša? Nedēļu no nedēļas rakstot par to, ko redz, ko domā un jūt, Škapars ļauj piedzīvot un izjust pagātni brīdī, kad tā notiek, tādu, kāda tā spoguļojas cilvēka dvēselē, kurš to piedzīvo. Šī grāmata ir tagadējo zināšanu nekoriģēts iekšskats laikā, ar kuru rēķini nav nokārtoti, kamēr vien šī pagātne nav izzināta, kamēr neatpazīstam tās atspulgus šodienā," par grāmatu raksta Sarmīte Ēlerte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!