Foto: Publicitātes foto

Muzikoloģe un žurnāliste Olga Pētersone grāmatā sarunājas ar Latvijas Nacionālās operas solistēm Inesi Galanti, Sonoru Vaici, Ingu Kalnu, Elīnu Garanču, Kristīni Opolais, Marinu Rebeku un Lieni Kinču.

"Te viņas ir, jūsu priekšā, — septiņas sievietes, kuru brīnišķīgos vaibstus es atrodu Operas dievietes mainīgajā, nenotveramajā un mūžīgi valdzinošajā tēlā. Casta diva...

Ineses Galantes smaids, Sonoras Vaices vaļsirdība, Ingas Kalnas dziļais un asais prāts, Elīnas Garančas domīgums, Kristīnes Opolais kaisle, Marinas Rebekas dedzīgā mērķtiecība, Lienes Kinčas dabas dotais spēks…

Viņu harmoniskais septets man ir dārgs ar savu tīro intonāciju, iekšējo cēlumu un drosmi īstenot cerību," priekš-vārdā raksta grāmatas autore. Šo grāmatu tās varones un autore velta Latvijas Nacionālās operas nama 150. gadskārtai.

Režisors un bijušais LNO direktors Andrejs Žagars par grāmatu saka: "Esmu pārliecināts, ka grāmatu par Latvijas primadonnām, kuras nes Latvijas vārdu pasaulē, mūsu publika gaida.

Mūzikas mīļotājiem tā dod iespēju iepazīt mākslinieču bagāto iekšējo pasauli, uzklausīt viņu domas par mūziku, daiļradi un par dzīvi vispār. Tā palīdz saprast, cik grūta ir dziedātājas-aktrises profesija, kas prasa daudz garīgā un fiziskā spēka un pastāvīgu pilnveidošanos.

Olgas Pētersones rakstus un grāmatas par mūziku allaž lasu ar lielu interesi. Opera ir viņas tēma. Pastāvīgi un uzmanīgi sekojot gan LNO izrādēm, gan visām operas dzīves peripetijām, viņa prot par tām rakstīt dzīvīgi un tēlaini."

Sarunas ar operdziedātājām papildina fotomākslinieka Jura Šulca darinātie portreti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!