Foto: Publicitātes foto

Grāmata atklāj Imanta Ziedoņa personības tapšanu, pirms dzejnieku Ziedoni iepazīst pasaule. Tajā lasāmas iepriekš nepublicētas vēstules klasesbiedriem, draugiem, skolotājiem un Tukuma pilsētas vadībai, stāsta izdevniecības pārstāvji.

Grāmatas sastādītājs, tukumnieks un publicists Arnis Šablovskis apliecina: "Dzejnieks un mazpilsēta jau no pirmās satikšanās reizes iemīlējās viens otrā un turpināja šīs attiecības skaisti kopt. Dzejnieka iedvesmas impulss te joprojām turpina augt un nu jau ar zināmu regularitāti piedāvā ziedoniski skaistas izpausmes."

Šis stāsts līdz šim Ziedoņa lasītājam palicis nelasīts, un grāmatas autors un izdevējs ir pagodināti atklāt lietas, kas par dzejnieku vēl nav pateiktas. Vēstuļu pirmpublicējumi, dzeja, raksti, veltījumi, reti foto, skolotāju un skolasbiedru atmiņu stāsti, kuri atklāj, ka "Imants jau toreiz literatūrā meklēja problēmas", Māras Zālītes, Ērika Hānberga, Ivetas Šimkus esejas, kā arī sarunas ar dzejnieka tuviniekiem un laikabiedriem: Ausmu Kantāni-Ziedoni, Gunāru Janaiti, Sarmīti Ēlerti un citiem.

Grāmatas atvēršana norisināsies sestdien, 29. augustā plkst 16.30 Tukumā, Katrīnas laukumā pie I. Ziedoņa dzejoļa "Tukums" objekta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!