Foto: William Shakespeare. Attributed to John Taylor

Pirmoreiz tiks tīrīts vienīgais zināmais portrets, kam pozējis britu dramaturgs Viljams Šekspīrs, vēsta mākslas vietne "Artnet".

1610. gadā radītajā darbā, par kura autoru uzskatīts gleznotājs Džons Teilors, redzams Šekspīrs 46 gadu vecumā. Viņam ir sprogaini mati un bārda.

Eksperti brīdinājuši, ka tīrīšanas gaitā varētu pazust vēlīnākie gleznas labojumi.

"Atjaunoti oriģināli var izskatīties ļoti atšķirīgi," britu laikrakstam "Daily Mail" norāda kompānijas "Fine Art Company" tehniskais direktors Kriss Bils.

Tiek uzskatīts, ka pēc gleznas pabeigšanas Šekspīram tika piezīmēti garāki mati un bārda, tāpēc atjaunotā versija varētu izskatīties citādi.

Glezna uzskatīta par ticamāko Šekspīra ārienes attēlojumu. Par spīti Šekspīra slavai un popularitātei, darbs iepriekš nav ticis tīrīts tā vēsturiskā nozīmīguma un trausluma dēļ. Modernās tehnoloģijas ir attīstījušās, tāpēc tagad ir mazāks risks, ka tīrīšanas laikā gleznu varētu sabojāt.

"Pirms 30 gadiem es būtu mudinājis atstāt gleznu, kāda tā ir," norāda mākslas eksperts Saimons Žilespjē. "Taču tagad ar jaunajām tehnoloģijām varam veikt ļoti uzmanīgu tīrīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!