Foto: Reuters/Scanpix

Latviski Vijas Ozolas tulkojumā izdota vācu žurnālista un rakstnieka Tomasa Foigta jaunā grāmata "Tenors Jonass Kaufmans", kurā apkopoti materiāli par šobrīd pasaulē visvairāk pieprasīto tenoru Jonasu Kaufmanu – gan intervijas, gan apraksti, kas vienlaikus parāda, cik ļoti pēdējo simts gadu laikā mainījusies publikas attieksme un prasības pret operu un operdziedātājiem, pavēstīja izdevniecības "Zvaigzne ABC" pārstāve Karistīne Ilziņa.

Ievadvārdus grāmatai rakstījis Plasido Domingo, atzīstot, ka Jonasu Kaufmanu vērtē ļoti augstu – gan kā dziedātāju, gan kā cilvēku. Operas megazvaigžņu vidū Jonass Kaufmans jau gadiem ieņem izcilu vietu. Viņš ir dziedājis teju visos lielākajos pasaules operteātros, uzstājies kopā ar neskaitāmām citām mūsdienu opermūzikas zvaigznēm. Jonass Kaufmans grāmatā parādīts vispusīgi un interesanti, no pašas bērnības un zēna pirmā operas apmeklējuma līdz šodienai, kad vienu Kaufmana uzstāšanos tiešraidē vēro miljoniem cilvēku. Solists uzstājies kopā arī ar latviešu operdziedātāju Kristīni Opolais.

Grāmatā dziedātājs stāsta par savas profesijas gaišajām un tumšajām pusēm, dalās pārdomās par teātra režiju, menedžmentu un medijiem, darbu ierakstu studijā, attieksmi pret Verdi un Vāgneru, darbu skaņufilmu ērā, tenoru hitiem, lomām un darba pie to izstrādes. Jonass Kaufmans min arī gadījumus, kas plašākai publikai nav zināmi – kā reiz Zalcburgas festivālā dublējis kolēģi, kuram izrādes vidū pazudusi balss, kā "Traviatas" izrādē Metropoliten operā no lampu drudža atbrīvojies ārkārtīgi netradicionālā veidā. Grāmatas beigās ir dziedātāja radošā biogrāfija, diskogrāfija un lomu saraksts, kā arī autora un intervētāju biogrāfijas.

Jonass Kaufmans ir kļuvis par zvaigzni arī ārpus klasiskās mūzikas skatuves, jo plaši pieprasītajam tenoram piemīt arī patiesa aktiermeistarība. "Visas jūtas, kuras ir jāpauž uz skatuves vai dziesmu vakaros, galu galā ir jānes sevī pašā," sacījis pats mākslinieks.

Pieejama arī e-grāmata.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!