Foto: Publicitātes attēls
Izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā jaunu grāmatu pirmskolas un jaunākajiem skolas vecuma bērniem – Laura Gundara garstāstu "Sveiks, Vali!", ko ilustrējusi Anete Melece.

Grāmatiņas galvenais varonis Valis īstenībā nav nekāds valis – viņš ir Spindzeles vectēvs Artūrs, kurš pieskata savu mazmeitu, kamēr vecāki ir darbā. Un arī Spindzele jau nav nekāda parastā mušiņa – viņu sauc Lote. Abi kopā rotaļājas, bet Spindzelei mieru neliek kāds uzmācīgs jautājums – kāpēc Valis nesveicinās ne ar veikala pārdevēju, ne kaimiņiem, ne draudzenes vecmāmiņu, ar kuru ir tik bieži ticies? Spindzele apņemas Valim sveicināšanos iemācīt.

Garstāsts "Sveiks, Vali!" vēsta par dažādajiem pārpratumiem un situācijām, kas rodas mazajai meitenei cenšoties satuvināt savu kautrīgo vectēvu ar ārpasauli, no kuras viņš ir norobežojies. Spindzeles sveicināšanās treniņā tiek iesaistīti ne tikai cilvēki, bet arī mājas un trolejbusi, no kuriem vectēvs tik ļoti nekautrējas, svarīga loma ir arī Spindzeles aizņemtajiem vecākiem, ar kuriem kopā viņa pavada maz laika.

Pilsētai, kurā notiek atsvešināto varoņu drosmes meklējumi un centieni atkal satuvināties, māksliniece Anete Melece piešķīrusi Rīgas vaibstus – ar flomāsteriem zīmētājās, košajās ilustrācijās atpazīstams gan Vērmanes dārzs, gan Tērbatas un Dzirnavu ielas, dažādi Rīgai raksturīgi celiņi, krūmi, veikali un skulptūras. Anete Melece ir starptautiskus panākumus guvusi animācijas filmu autore un māksliniece, kas dzīvo Latvijā un Šveicē. Viņa jau iepriekš sadarbojusies ar "Liels un mazs" un ilustrējusi Mairas Dobeles, Jura Kronberga un Ingas Gailes grāmatas.

Lauris Gundars, labāk pazīstams kā dramaturgs un režisors, bērnu literatūrā debitēja 2008. gadā ar grāmatu "Ķipars pipars". "Sveiks, Vali!" ir viņa otrā grāmata bērniem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!