Foto: Publicitātes foto

Apgāds "Mansards" laidis klajā islandiešu autora Sjouna romānu "Skugabaldrs. Ēnu lapsa", kas stāsta par Islandi 19. gadsimtā.

1883. gada ziemā mācītājs Baldrs dodas dzeltenbrūnas lapsas medībās, jo ir iekārojis tās kažoku, bet lapsa dara visu, lai paliktu dzīva, tai skaitā vairākkārt pārdzimst no jauna. Tikmēr Fridriks domā, ko darīt ar viņam mantojumā atstāto lauku māju, un pilsētā nejauši sastop Abu - meiteni, kura uztver pasauli pavisam citādāk nekā mēs. Aiz sniegotās ainavas slēpjas kāds tumšs noslēpums, kuru autors noteikti izstāstīs, tiklīdz būsit noticējuši mītam par lapsu.

Islandiešu rakstnieks Sjouns (Sjón) dzimis 1962. gadā Reikjavīkā. Savu pirmo dzejas krājumu izdevis pats par saviem līdzekļiem 15 gadu vecumā. Kopš tā laika Sjouns sarakstījis duci romānu, vairākus dzejoļu krājumus un četrus operas libretus. Viņa darbi tulkoti 35 valodās.

2005. gadā romāns "Skugabaldrs. Ēnu lapsa" ieguva Ziemeļvalstu padomes literatūras balvu. Savukārt 2001. gadā Sjouns izpelnījās "Oskara" nomināciju par dziesmu tekstiem Larsa fon Trīra filmai "Dejotāja tumsā" ar islandiešu dīvu Bjorku (Björk) galvenajā lomā. 2016. gadā Sjouns izvēlēts par trešo no 100 pasaules rakstniekiem projektā "Nākotnes bibliotēka" (The Future Library), viņa manuskripts nākamos simt gadus glabāsies "Deichmanske" - Oslo publiskajā bibliotēkā - un pirmoreiz tiks publicēts vien 2114. gadā.

Novembra pirmajās dienās Sjouns (Sjón) viesosies Latvijā, lai tiktos ar lasītājiem un piedalītos grāmatas "Ēnu lapsa. Skugabaldrs" atvēršanas svētkos. Šis ir pirmais Sjouna daiļdarbs, kas tulkots latviešu valodā - to paveicis tulkotājs Dens Dimiņš, savukārt grāmatas mākslinieks ir Zigmunds Lapsa.

1. novembrī pulksten 18.00 tikšanās ar rakstnieku un grāmatas atvēršanas svētki notiks Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās, Marijas ielā 13/3, (Berga Bazārs), Rīgā. Rakstnieku Sjounu un grāmatas "Skugabaldrs. Ēnu lapsa" tulkotāju Denu Dimiņu izjautās Laura Brokāne no laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnāla "Punctum". Saruna notiks latviešu valodā.

Savukārt, 2. un 3. novembrī, rakstnieks Sjouns un tulkotājs Dens Dimiņš apmeklēs Gulbenes novadu un tiksies ar lasītājiem. Gulbenes novada bibliotēkā tikšanās notiks 2. novembrī pulksten 15.00, bet Lizuma vidusskolā - 3. novembrī pulksten 13.15.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!