Фото: LETA
Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā šogad nolemts piešķirt Aivaram Kļavim par romānu triloģiju "Ceļš uz nezināmo zemi", informē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve Silvija Tretjakova.

Uz Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā pretendēja arī Inese Paklone par dzejoļu krājumu "Es picas brālēnu cepu" ("Pētergailis", 2019), Anna Strautniece par grāmatu "Kaķi, kamoli un sapņi" ("Alis", 2018), Lilija Berzinska par grāmatu "Skelets skapī" ("Dienas Grāmata", 2018) un Juris Zvirgzdiņš par grāmatu "Zvaigžņu tramvajs" ("Pētergailis", 2018).

Baltvilka balvu bērnu un jauniešu grāmatu mākslā saņēma Anete Melece par ilustrācijām savai grāmatai "Kiosks", kā arī tika atzīmēts viņas devums Laura Gundara grāmatas "Vaļa balss" vizuālajam tēlam.

Savukārt AS "Latvijas valsts meži" balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā saņēma Sergejs Timofejevs par grāmatu "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi". Portāla "Delfi" lasītāju simpātiju balsojumā pirmajā vietā izvirzījās Ilmāra Ziemaņa grāmata "Peļķīte" ar Anda Reinberga ilustrācijām.

Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir itāļu rakstniece Andžela Naneti par stāstu "Mans vectēvs bija ķiršu koks". Starptautisko balvu saņēma Andželas Naneti grāmatas tulkotāja Dace Meiere.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmijas, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā. Arī "Latvijas Valsts mežu" balvas "Jaunaudze" laureāts saņēma naudas prēmiju, kuras mērķis ir veicināt izaugsmi un arvien jaunu autoru pievēršanos kvalitatīvu bērnu grāmatu tapšanai.

Grāmatas vērtēja Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes prezidente, Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, žūrijas komisijā strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas un Rakstniecības un mūzikas muzeja eksperti Aiga Dzalbe un Liega Piešiņa, mākslinieks un rakstnieks Agris Liepiņš un sabiedrības pārstāvji, kuri ieinteresēti bērnu literatūrā, – Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa un radio dīdžejs Toms Grēviņš.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !