Фото: LETA
Piektdien, 25. oktobrī, pulksten 11.00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Rīgas Grāmatu svētku svinīgā atklāšana. Tos jau 21. reizi organizē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, piedāvājot iegādāties interesantas grāmatas, satikt iemīļotus autorus, kā arī uzzināt par jaunākajiem izdevumiem.

Rīgas Grāmatu svētkos savus lasītājus gaidīs 30 aktīvākie Latvijas izdevēji ("Avots", "Annele", "Dienas Grāmata", "Jāņa Rozes apgāds", "Kontinents", "Latvijas Mediji", "Latgales Studentu centrs", "Liels un mazs", "Madris", "Mansards", "Neputns", "Pētergailis", "Turība", "Zinātne", "Zvaigzne ABC" u.c.). Kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku izdevēji divu dienu garumā piedāvās kultūras programmu, kur sev saistošus pasākumus varēs atrast lasītāji ar visdažādāko gaumi.

25. oktobrī "Jāņa Rozes apgāds" aicina uz sarunu ar Daci Meieri un Edvīnu Raupu par programmas "Radošā Eiropa" ietvaros tulkotajām grāmatām, apgāds "Kontinents" atvērs Ziedoņa Siliņa grāmatu "Latviešu leģionāra piezīmes", izdevniecība "Latvijas Mediji" iepazīstinās ar Annas Velēdas Žīgures jaunāko grāmatu un Daces Judinas detektīvromānu "Cietāks par dimantu". Uz pasākumiem aicina arī izdevniecības "Madris", "MicRec" un "Dienas Grāmata".

Savukārt 26. oktobrī Rīgas Grāmatu svētku ietvaros tiks atvērti Ingunas Baueres, Zanes Zustas un Ingrīdas Burānes grāmatas, kā arī autoru kolektīva grāmatu par Aivaru Neibartu. Sestdien īpaši gaidīti būs mazākie lasītāji, lai iepazītos ar jaunākajiem Lupatiņu piedzīvojumiem ("Liels un mazs"), atvērtu Juras Zvirgzdiņa un Sabīnes Košeļevas jaunākās grāmatas bērniem ("Pētergailis"), kā arī Leldes Braķes-Klaverī un Nila Klaverī grāmatu bērniem ("Sapņu Spalva"). Par aizraujošiem pasākumiem bērniem rūpēsies arī izdevniecības "Annele" un "Droši un koši".

Līdzās dažādu grāmatu atvēršanas pasākumiem, piektdien, 25.oktobrī, Latvijas Nacionālā bibliotēka laikā no pulksten 12.00 līdz 12.40 piedāvās ekskursiju pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā", savukārt no pulksten 14.00 līdz 15.00 notiks ekskursija LNB simtgades izstādē "Neredzamā bibliotēka". Uz šīm ekskursijām ierobežoto vietu dēļ lūgums iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu uz ekskursija@lnb.lv.

Savukārt sestdien, 26. oktobrī, LNB aicina uz ekskursijām pa LNB telpām. Kopā notiks četras ekskursijas – pulksten 10.00, 11.00, 13.00 un 15.00. Pieteikšanās līdz 25. oktobra pulksten 16.00, rakstot uz ekskursijas@lnb.lv un norādot laiku, kurā vēlaties doties ekskursijā un cilvēku skaitu.

26. oktobrī Bērnu literatūras centrs aicina sākumskolas vecuma bērnus uz aktivitāti "Kā rodas grāmata?", lai iepazīstinātu ar grāmatas tapšanas procesu. Paņemot rokās skaistu grāmatu, ne katrs aizdomājas, kā tā tapusi un kāds garš un sarežģīts ceļš jānoiet, līdz tā nonāk veikala plauktā vai bibliotēkā.

Pilnu Rīgas Grāmatu svētku programmu iespējams aplūkot šeit.

Rīgas Grāmatu svētku darba laiks: 25. oktobrī no pulksten 10.00 līdz 20.00, 26. oktobrī no pulksten 10.00 līdz 17.00. Ieeja – bez maksas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !