Foto: LETA

BT1 izstāžu hallē Ķīpsalā no 28. februāra līdz 1. martam notiks ikgadējā "Latvijas Grāmatu izstāde", kuras apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar dažādu izdevniecību piedāvājumu, bet arī satikties ar dažādiem autoriem.

Kā portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji, Ķīpsalā varēs satikt grāmatu autorus un to varoņus Romanu Lāci, Noru Ikstenu, Anatoliju Danilānu, Dzintaru Tilaku, Daci Judinu, Arno Jundzi, Diānu Zandi, Uģi Kuģi, Ingu Gorbunovu, Gunti Eniņu un citus sabiedrībā zināmus cilvēkus.

28. februārī pulksten 14.00 uz Lielās skatuves būs tikšanās ar grāmatas "Dakteri un šamaņi" autoriem – profesoru Anatoliju Danilānu un ceļotāju Pēteri Strubergu. Kā grāmatā, tā tikšanās reizē abi kungi iesaistīsies diskusijā par tradicionālo un netradicionālo medicīnu, zinātniskajām ārstniecības metodēm un tautas dziedniecību.

Piektdien pulksten 12.00 Rakstnieku viesistabā notiks biedrību "Latvijas PEN" un "Ukrainas PEN" paneļdiskusija "Grāmata vs televizors. Informācijas kaujas", kurā piedalīsies un atbildi uz jautājumu – vai nākotne ir tiem, kas lasa? – centīsies rast dzejniece Inga Gaile, publicists Ilmārs Šlāpins, dzejnieks Aivars Eipurs un Rīgā dzimušais ukraiņu dzejnieks Andrejs Ļubka.

Savukārt gan precētos, gan neprecētos uz "Zvaigzne ABC" ekspozīciju pulksten 14.00 aicina psihoterapeiti Diāna Zande un Juris Sērmukšs, kuri iepazīstinās ar savu jauno izdevumu "Parunāsim par seksu un seksualitāti". Uzreiz pēc tam divu vīru Dzintara Tilaka un Arno Jundzes diskusija un atklāsmes par grāmatām. Būs arī konkursi un balvas.

Vēl pirmajā izstādes dienā pulksten 14.00 Rakstnieku viesistabā notiks pasākums "Ekstra-vērtie kurzemnieki", kurā ar unikāliem literārajiem procesiem Kurzemē iepazīstinās Jana Egle, Guna Roze, Rolanda Bula, Gunta Šnipke, Ligita Paegle, Inta Svaža, Gunita Lagzdiņa, Nella no Krotes u. c.

Uz Lielās skatuves pulksten 15.00 interesenti varēs tikties ar Latvijas Goda konsuli Hamburgas reģionā senatori h. c. Dr. Sabīni Zommerkampu-Homani, kas dalīsies ar savu redzējumu un pārdomām par Austrumu lepnumu Fudzi kalnu, ko autore aprakstījusi tankās un iemūžinājusi fotogrāfijās.

Izdevniecība "Latvijas Mediji" 28. februārī pulksten 16.00 aicina ikvienu uz Rakstnieku viesistabu, kur notiks saruna ar rakstnieci un Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju Janu Egli par viņas jaunāko stāstu krājumu "Dzimšanas diena".

29. februārī pulksten 11.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs piedalīties grāmatas ''Sirds cilvēks'' autores Lias Guļevskas sarunā ar grāmatas galveno varoni – kardioķirurgu profesoru Romanu Lāci. Savukārt pulksten 14.00 tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu, kura pastāstīs par savu jauno grāmatu "Runādamies". Autogrāfu stunda turpināsies "Latvijas Mediju" stendā.

"Pētergaiļa" ekspozīcijā sestdien no pulksten 11.00 līdz 13.00 viesosies un ar bērniem tiksies iemīļotais rakstnieks Juris Zvirgzdiņš (viņš arī Tobiass). Rakstnieks sniegs autogrāfus un iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu "Rasas vasara". Bet "Jāņa Rozes apgāds" pulksten 12.00 aicina apmeklēt Rakstnieku viesistabu, kur varēs iepazīt Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti – somu rakstnieci Katri Lipsonu.

29. februārī pulksten 12.15 Jautrajā lasītavā notiks izdevniecības "Mūzika Baltika" jaunāko nošu izdevumu muzikālā prezentācija "Lai skan muzikālā mozaīka!", kurā piedalīsies Mārupes mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogs Adrians Kukuvass, jauniešu koris "Mīts", bērnu vokālais ansamblis "Šurumburums" un dziesmu autore Mareta Beitika, klavieru solo izpildīs Gustavs Grinbergs.

"Jāņa Rozes apgāds" nesen izdevis latviešu jaunā autora Dāvida Vikmaņa debijas grāmatu "Roņpils. Purva stāsts" un populārās igauņu rakstnieces Rēli Reinausas grāmatu "Marks, maģija un vilkate Vilma", kurās mūsdienu bērni saskaras ar mistiskiem, noslēpumainiem spēkiem un piedzīvo savādus notikumus. Par to, kā rodas šādi stāsti un kāda nozīme tajos ir ilustrācijām, uzzini Renātes Punkas sarunā ar Rēli Reinausu, Dāvidu Vikmani, tulkotāju Maimu Grīnbergu 29. februārī pulksten 15.00 Rakstnieku viesistabā.

Satikt Leģendāro pētnieku un atklājēju Gunti Eniņu varēs 29. februārī pulksten 16.00. Uz Lielās skatuves notiks arī dabas pētnieka grāmatas "Latvijas dabas brīnumi" prezentācija. Uzreiz pēc tam interesenti ir aicināti uz interaktīvu diskusiju par to, ko nozīmē būt vīrietim, sievietei un viņu savstarpējām attiecībām. Tikšanās ar vēdiskās filozofijas ideju nesēju Uģi Kuģi un viņa pirmo grāmatu "Pāris".

Savukārt vēsturiskā bestsellera "Totālais skurbums: Narkotikas Trešajā Reihā" autoru, vācu rakstnieku Normanu Oleru varēs satikt sestdien pulksten 17.00 Rakstnieku viesistabā.

"Latvijas Grāmatu izstādes 2020" trešajā dienā – 1. martā – pulksten 11.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs apmeklēt pasākumu ""Dvēseļu putenis" Aleksandra Grīna romānā un Dzintara Dreiberga filmā". Izstādē varēs satikt arī filmas "Dvēseļu putenis" radošo komandu.

Tajā pašā laikā apgāda "Zvaigzne ABC" ekspozīcijā viesosies pazīstamās žurnālistes, romāna "Savu komētu nedzird" autores Inga Gorbunova un Dana Sinkeviča, kuras diskutēs par sieviešu romāniem: kam, kāpēc un par ko?

Svētdien pulksten 12.00 Rakstnieku viesistabā uz tikšanos ar "Dzejoļu izlase. Selected Poems" autoru Juri Kronbergu un atdzejotāju Māru Rozīti ielūdz apgāds "Dienas Grāmata", bet pulksten 13.00 uz sarunu ar lietuviešu rakstniecēm, grāmatas "Sibīrijas haika" autorēm Jurgu Vili un Linu Itagaki uz Lielās skatuves ielūdz izdevniecība "Liels un mazs".

Vēl 1. martā uz Lielās skatuves pulksten 15.00 notiks Daces Judinas un Artura Nīmaņa romāna "Mēmais" atvēršana un diskusija par kolektīvo klusēšanu un indivīda atbildību. Sarunā piedalīsies arī literatūrzinātniece Evija Veide, tiesu klīniskā psiholoģe Ilze Veitnere, sociologs Aivis Biķernieks, psihodrāmas speciāliste Gundega Kozlova, vēsturnieks Arvo Karelsons, grāmatu blogere Meldra Gailāne, literāte, pedagoģe Ruta Skrebele un kinorežisore Brigita Eglīte.

Detalizēta izstādes programma – BT1 mājaslapā.

Jau tradicionāli, vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde "Skola 2020", kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!