Foto: Publicitātes foto
Ādažu novada Carnikavas pagasts izsludinājis konkursu uz Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā, kas tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu.

Kā "Delfi" informē organizatori, pretendentus Ojāra Vācieša literārajai prēmijai dzejā var izvirzīt izdevniecības, grāmatu apgādi, laikrakstu, žurnālu redakcijas, kultūras institūcijas, kā arī valsts un sabiedriskās organizācijas.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz šā gada 1. oktobrim pulksten 14 Carnikavas pagasta Klientu apkalpošanas centrā, Stacijas ielā 5, Carnikavā. Prēmijas fonds ir 1000 eiro, pēc normatīvajos aktos paredzēto nodokļu atskaitīšanas.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Ādažu novada Carnikavas pagasta Klientu apkalpošanas centrā vai www.adazi.lv, sadaļā "Konkursi". Tālrunis informācijai: 26378644.

Pērn komisija pieņēma netradicionālu lēmumu apbalvot divus dzejniekus - Ingu Pizāni par dzejas krājumu "Siena, ko nosiltināt" (Jāņa Rozes apgāds, 2019) un Jāni Hvoinski par dzejas krājumu "Mūza no pilsētas N" (Neputns, 2019).

Arī šogad Ojāra Vācieša prēmija tiks pasniegta novembrī, svinot dzejnieka dzimšanas dienu.

Ojāra Vācieša prēmija pirmoreiz pasniegta 1984. gadā, par kuras laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, savukārt 1993. gadā – Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

2003. gada Ādažu novada dome kopā ar Carnikavas novada domi atjaunoja Ojāra Vācieša prēmiju, bet kopš 2011. gada prēmiju pasniedza Carnikavas novada dome. Tās laureātu skaitā ir Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēteris Brūvers, Imants Auziņš, Ronalds Briedis, Edvīns Raups, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare, Māris Salējs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!