Foto: Publicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs 2023. gada 28. februārī kultūras telpā "Tintnīca" aizsāks jaunu pasākumu ciklu jauniešiem - "Tintnīca sapņotājiem", portālu "Delfi" informē muzeja pārstāve Zane Brūvere-Kvēpa.

Tas plānots kā pasākumu cikls kultūrvēsturē, literatūrā, mūzikā un mākslā ieinteresētajiem jaunajiem censoņiem, kurā būs iespējams iepazīt dažādu laiku latviešu rakstnieku un mūziķu daiļradi un sapņus, sasaistot tos ar saviem. "Ar kino seansu, muzikālu un performatīvu priekšnesumu, prozas un dzejas lasījumu palīdzību ieskatīsimies Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma glabāto rakstnieku dzīvē, darbā un paši sevī," atklāj pasākumu cikla idejas autors un vadītājs Gusts Ābele.

Pirmais pasākums "Vēja spārniem rūpes traucas" 28. februārī veltīts dzejniekam Eduardam Veidenbaumam, pieminot viņa 77. dzejoļa atrašanu. Pasākumā varēs iepazīt Veidenbauma dzīvi un darbu no dažādiem aspektiem, kā arī ieklausīties viņa daiļrades atskaņās mūsdienās.

"Vēja spārniem rūpes traucas" Veidenbaums rakstījis kādā dzejolī, perfekti atainojot šodienas cilvēkam raksturīgu sajūtu, ka rūpes traucas šurpu turpu un, cerams, prom. Ar interaktīvu performanci, kurā apmeklētājiem būs iespējams Veidenbaumam raksturīgajā lakoniski rotaļīgajā manierē paust protestu par to, kas rūp pašam, uzstāsies Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja "Kalāči" vēstneši – Liepas pagasta jaunieši. Kino seansā tiks izrādītas augstskolas RISEBA audiovizuālās mediju mākslas studentu īsfilmas, kas tapušas pēc Arno Jundzes biogrāfiskā romāna "Es nemiršu nekad" motīviem, savukārt Veidenbauma pētnieks dzejnieks un literatūrzinātnieks Māris Salējs sniegs ieskatu viņa biogrāfijā, kā arī jaunā dzejoļa atklāšanas procesā.

Kultūras telpas "Tintnīca" moto ir – vieta jaunai pieredzei un nozīmīgām sarunām. Pasākuma līnijas "Melomānu salons", "Literatūras viesistaba" un "Tintnīca bērniem", un tagad arī ''Tintnīca sapņotājiem'', kuras mērķauditorija ir jaunieši, ir ciešā sasaistē ar galvenajiem muzeja krājuma virzieniem – literatūru un mūziku, tādējādi veicinot nozīmīgu pagātnes, tagadnes un nākotnes kultūras procesu iepazīšanu caur interesantām personībām, neparastām perspektīvām un jauniem atklājumiem, vēsta Brūvere-Kvēpa.

Norises vieta: kultūras telpa "Tintnīca", Rakstniecības un mūzikas muzejs, Pulka iela 8, Rīga.

Ieeja – bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!