Foto: LETA

Līdzšinējais Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš vēl nav izlēmis, vai piedalīties Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā konkursā.

KM 28. martā izsludināja konkursu uz LNOB trim valdes locekļu amatiem. Konkursā tiek meklēts valdes loceklis mākslinieciskajos jautājumos ar valdes priekšsēdētāja kompetenci, valdes loceklis administratīvajos jautājumos un valdes loceklis finanšu jautājumos.

Visiem kandidātiem tiek prasīta nevainojama reputācija, augstākā izglītība, valsts valodas un vismaz divu svešvalodu brīva pārvaldīšana, vismaz piecu gadu pieredze, lai profesionāli pildītu pienākumus LNOB valdē, kā arī zināšanas un izpratne jomā, par kuru varētu būt jāatbild konkrētajā amata pozīcijā.

Valdes locekļu amata pretendentiem tiks novērtētas attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos paredzētās kompetences, no kurām būtiskākās būs komandas vadīšana, stratēģiskais redzējums, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, kā arī lēmumu pieņemšana un atbildība.

Valdes locekļiem paredzēta mēneša atlīdzība no 7047 līdz 7830 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 26. aprīlim. Katrs pretendents var pieteikties tikai uz vienu valdes locekļa amatu.

Patlaban LNOB valdē ir Siliņš, Inese Eglīte un Sandis Voldiņš. Visi trīs konkursa kārtībā amatos tika apstiprināti 2019. gada rudenī.

LNOB ir valstij piederoša SIA, kuras kapitāla daļu turētāja ir KM.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!