Foto: LETA

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātajā konkursā uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu saņemti un tiek izvērtēti sešu pretendentu pieteikumi, portālu "Delfi" informē KM pārstāve Lita Kokale.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam LNB direktora atalgojums paredzēts 4 116 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Iesniegtos pieteikumus LNB direktora amatam izvērtē konkursa komisija. Tās priekšsēdētāja pienākumus pilda Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena, komisijas priekšsēdētāja vietnieceKM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas locekļi – KM valsts sekretāra vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica, kultūras ministres padomnieks kultūrpolitikas jautājumos Toms Ķencis, Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža, Latvijas Bibliotēku padomes priekšsēdētāja, Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra Šmita un komisijas loceklis bez balsstiesībām – LNB atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

Jau ziņots, ka konkursa pretendentiem izvirzītās prasības ir akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajā vai sociālajā zinātnē, vismaz trīs gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldību iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā, teicamas latviešu valodas un labas angļu valodas zināšanas (vismaz C1 līmenis valsts valodai, vismaz B2 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs angļu valodai, vismaz B1 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs franču vai vācu valodai atbilstoši Europass valodu pašnovērtējuma tabulai). Tāpat vēlama ir darba pieredze projektu vadībā, zināšanas par iestādes darbību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un LNB darbību un funkcijām, kā arī zināšanas par valsts iestādes finanšu un budžeta vadības principiem un labas zināšanas un izpratne par bibliotēkas nozari un tās attīstības tendencēm.

Tāpat komisijā tiks vērtēta arī pretendentu orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes, stratēģiskais redzējums, attiecību veidošana un uzturēšana.

Atklātā konkursa pretendentiem būs konkursa komisijai jāprezentē paša izstrādāts LNB turpmākās darbības attīstības piedāvājums 5 gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Būtiskākie LNB direktora amata pienākumi ir:

bibliotēkas darba plānošana, vadīšana un koordinēšana, nodrošinot tās mērķu un uzdevumu izpildi,

LNB krājuma un datu pārvaldības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana,

LNB kā pētniecības un izglītības iestādes attīstības veicināšana,

LNB kā Digitālā kultūras mantojuma kompetences centra funkciju nodrošināšana,

bibliotēkas darbības un attīstības stratēģijas izstrāde un aktualizēšana, kā arī šo funkciju īstenošanas plānošana, koordinēšana un kontrolēšana,

regulāras LNB darbības izvērtēšanas un darbības pārskata sagatavošanas nodrošināšana,

LNB pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveides nodrošināšana, nosakot bibliotēkas pamatdarbības prioritātes, un tā īstenošanas uzraudzīšana,

LNB finansiālās, juridiskās un administratīvās darbības nodrošināšana tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām, iesaistīšanās Eiropas Savienības investīciju un finansējuma apgūšanā,

LNB sadarbības ar citām kultūras mantojuma institūcijām un akadēmisko vidi sekmēšana.

Jau ziņots, ka atklātu konkursu uz LNB direktora amatu KM izsludināja, saņemot ilggadējā LNB direktora Andra Vilka iesniegumu, kurā pausta vēlēšanās no 2024. gada 2. septembra pārtraukt darba tiesiskās attiecības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!