Foto: Publicitātes foto
Šonedēļ mākslas festivālā "Cēsis 2012" gaidāmi vairāki izcili kultūras notikumi - pasaulslavenā Latvijas Radio kora koncerts, trīs labākās Latvijas Nacionālā teātra izrādes un divas Lukīno Viskonti filmas, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Tāpat festivāla rīkotāji aicina pievērst uzmanību, tam, ka ir mainīts koncerta "No Baha līdz Tibetai" sākuma laiks - koncerts Cēsu Sv. Jāņa baznīcā 12. augustā sāksies pulksten 20. Iegādātās biļetes ir derīgas vai tās var nodot visās "Biļešu Paradīzes" kasēs. Mākslas festivāla organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Šis pasaulslavenā Latvijas Radio kora a cappella koncerts diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā ieskandinās sestos Starptautiskos jauno komponistu meistarkursus, kas šogad notiek Cēsīs. Koncertā Latvijas Radio koris izpildīs laikmetīgās mūzikas repertuāra zelta izlasi - skanēs norvēģu kormūzikas vecmeistara Knūta Nīsteta variācija par Johana Sebastiāna Baha korāli "Nāc, saldā nāve" skaņdarbā "Immortal Bach". Varēs novērtēt, kā Radio kora dziedātāji apguvuši virsskaņu dziedāšanu - tādu muzicēšanas paņēmienu, kur viens cilvēks dzied divbalsīgi - populārākie piemēri atrodami Tuvas vai Tibetas mūzikai raksturīgajā rīkles dziedāšanā. Cēsīs klausīsimies norvēģa Lases Tūresena un igauņa Toivi Tuleva radītos virsskaņu opusus. Radio kora programmu papildinās arī zviedru mūsdienu meistara Andersa Hilborga iespaidīgā bezvārdu kompozīcija "Mouyayoum", Santas Ratnieces skaņdarbs "chu dal", Pētera Vaska dramatiskā balāde "Zīles ziņa" ar Ulda Bērziņa dzejvārdiem un savulaik revolucionārā simtgadnieka Džona Keidža hipnotiskais opuss Four2.

Šīs nedēļas nogale Cēsīs paies Latvijas Nacionālā teātra zīmē. Latvijas Nacionālais teātris Cēsīs viesojas pirmo reizi. Festivāla teātra programmas pamats ir Latvijas Nacionālā teātra trīs labākās divu pēdējo gadu izrādes.

10.augustā, pulksten 20 Cēsu 2. pamatskolas zālē varēs skatīt izrādi "Lūgšana resnajai tantei", kas ieguvusi "Spēlmaņu Nakts" balvu kā labākā 2010./2011. gada sezonas dramatiskā teātra izrāde un Pēteris Krilovs kā labākais 2010./2011. gada sezonas režisors. Izrāde vēsta par to, kā brālis un māsa – jaunākie no septiņiem Glāsu ģimenes brīnumbērniem – mēģina atklāt Dievu tur, kur citi to neredz un nemeklē.

11.augustā, pulksten 20 Cēsu sporta kompleksa Festivāla zālē varēs novērtēt Nikolaja Gogoļa "Mirušās dvēseles", kas ieguvusi "Spēlmaņu Nakts" balvu kā labākā 2009./2010. gada sezonas dramatiskā teātra izrāde un Kirils Serebreņņikovs kā labākais 2009./2010. gada sezonas teātra kostīmu mākslinieks.

Iestudējums ir pēdējās desmitgades slavenākā krievu režisora Kirila Serebreņņikova veiksmīgā debija Latvijā teātrī.

12.augustā pulksten 16 un pulksten 20 festivāls piedāvā šīs sezonas Nacionālā teātra jauniestudējumu Tenesija Viljamsa "Pērnvasar negaidot" Cēsu izstāžu namā, kas ir realistiski saistošs stāsts, kurā dzejnieks Sebastians Vineibls ir galvenā persona vairāku cilvēku dzīvē vēl gadu pēc savas negaidītās nāves. Šī izrāde jau ieguvusi divas 2011./2012. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" nominācijas - Lāsma Kugrēna izvirzīta nominācijai - Gada aktrise otrā plāna lomā, savukārt, Inese Pudža izvirzīta nominācijai - Gada jaunā skatuves māksliniece. Sākotnēji Festivāla programmā bija iekļauta viena izrāde pulksten 20, bet ņemot vērā lielo interesi ir izsludināta "Pērnvasar negaidot" papildizrāde 12.augustā, pulksten 16.

Festivāla ietvaros tupinās arī kino programma "Valentīnas Freimanes itāļu kino klasikas izlase". Šonedēļ piedāvājam noskatīties režisora Lukīno Viskonti filmas - 7.augustā pulksten 22 filmu "Zeme dreb", bet 9.augustā pulksten 22 filmu "Visskaistākā". Lietus gadījumā filmas tiks izrādītas Cēsu izstāžu namā. Filmas tiks demonstrētas itāļu valodā, ar latviešu tulkojumu un angļu subtitriem.

Biļetes uz Festivāla notikumiem iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs, Cēsu Kultūras un informācijas centrā un Festivāla laikā arī pasākumu norises vietās. Biļetes pērkot ar "SEB Bankas" maksājumu karti, tiek piemērota 10% atlaide. Pensionāriem, skolēniem un studentiem uz visiem festivāla notikumiem biļetes iespējams iegādāties par puscenu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!