Foto: LETA
Piektdien, 9. novembrī Likteņdārzā tiks atvērta pirmā pastāvīgā ēka - Skatu terase. Didža Jaunzema un Lauras Lauderes sadarbībā ar "Arhitektu biroju Jaunromāns un Ābele" projektētās būves celtniecība tika iesākta šā gada augustā.

Skatu terases būvnieks - SIA "Dreamway" - Andra Ozoliņa vadībā vairāk nekā trīs mēnešus ir strādājuši, lai taptu šī jauno arhitektu būve, kas arhitektoniski turpina Likteņdārza meža daļas reljefa līniju un paver neatkārtojamu skatu uz Daugavu.

Skatu terases zonā tēlnieks Ojārs Feldbergs ir novietojis Likteņdārza patronam, Latvijas Valsts prezidentam (2007. līdz 2011. gadam) Valdim Zatleram 2010. gada 25. maijā dāvināto Hirosimas Miera akmeni. Skatu terasei būs arī īpaša apstādījumu zona, kas ir Nacionālā Botāniskā dārza speciālista Romāna Streļčūna no un Fonda valdes locekļa, projekta vadītāja Koknesē Bruno Cīruļa kopdarbs.

Būves kopējās izmaksas – ap 58 000 latu - tiek finansētas no līdzekļiem, kas saziedoti "Latvijas Televīzijas" 2012. gada 24. augustā organizētajā ziedojumu akcijā "Top Latvijas Likteņdārzs!", kā arī no citiem ziedojumiem un atbalstītāju akcijām.

Skatu terases atklāšanas pasākumā 9. novembrī tika iebruģēti arī pirmie 1 000 akmeņi Ābeļu alejā. Ar interneta portāla "Draugiem.lv" atbalstu šogad ir sākusies arī Likteņdārza draugu alejas akcija - katram ir iespēja par piecu latu ziedojumu ielikt Likteņdārza Ābeļu alejas ceļā bruģakmeni ar savu vārdu un uzvārdu. Pavisam ir nepieciešami 113 000 bruģakmeņu. Uz šo brīdi ir saziedoti – ap 2 333 bruģakmeņu. No novembra sākuma ar SIA "Lattelecom" atbalstu Likteņdārzā pieejams arī WiFi.

Šogad jaunu tradīciju Likteņdārzā atklāja skolēni. Ar Likteņdārza pastāvīgo atbalstītāju – AS "Latvijas valsts meži", VAS "Latvijas Pasts" un Valsts izglītības satura centra – un arī "Dinamo Rīga" atbalstu šajā gadā īpaši skolēniem tika organizēts sociālais projekts "Dāvini savai Latvijai". Visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni tika aicināti izgatavot vēlējumu plāksnītes Latvijai dzimšanas dienā. No katras skolas bija jāatlasa piecas labākās un jāatsūta fondam. Kopā tika saņemti 334 sūtījumi ar 1 739 plāksnītēm, kas 9. novembrī ir izvietotas Likteņdārzā. Nākamajā gadā šai Latvijas skolēnu atklātajai tradīcijai Liktendārzs aicina pievienot katru, kas vēlas atstāt savu vēlējumu Latvijai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!