Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālās bibliotekas jaunās ēkas arhitekts Gunārs Birkerts nominēts Amerikas Arhitektu institūta Zelta medaļai 2013 un iekļuvis šīs prestižās balvas kandidātu finālā. Tā ir starptautiska atzinība un augsts novērtējums arhitekta daudzu gadu radošam darbam, kurā nozīmīga vieta ir arī jaunajai Gaismas pilij, portālu "Delfi" informē LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Birkerta iekļūšana prestižās balvas finālā ir liels sasniegums. Amerikas Arhitektu institūta Zelta medaļa kopā ar Prickera prēmiju ir augstākie profesionālie novērtējumi arhitekta darbam, tā ir atzinība tiem arhitektiem, kuru darbs sniedzis būtisku ieguldījumu un paliekošu ietekmi arhitektūras nozares teorijā un praksē.

No trim finālistiem par uzvarētāju izraudzīts 1944.gadā dzimušais, kompānijas "Morphosis" dibinātājs Toms Meins (Thom Mayne), arī Prickera prēmijas laureāts. Pasaule Tomu Meinu pazīst kā Toronto un Sinsinati universitātes, Pomonas augstskolas, Sanfrancisko Federālās pārvaldes ēkas vai "Giant Group Campus" Šanhajā arhitektu.

ASV dzīvojošais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts, kurš ikdienu aktīvi seko līdzi paša projektētās Gaismas pils celtniecībai, par izvirzīšanu starptautiskajai balvai saka: "Jūtos pagodināts par nomināciju Amerikas Arhitektu institūta Zelta medaļai. Tas ir augsta līmeņa arhitektūras profesionāļu un akadēmiķu vērtējums un lēmums. Ir atzīts mans devums modernas arhitektūras progresā un jauno arhitektu izglītošanā. Iekļūšana finālā apliecina mana snieguma nozīmīgumu. Esmu pateicīgs par šo pagodinājumu."

Foto: Gaismas pilns būvniecība

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!