Fоtо: LETA

"Rīga 2014" notikumu programma, kas norisināsies, Rīgai kļūstot Eiropas kultūras galvaspilsētu, būs vērienīgākā Latvijas kultūras vēsturē, apgalvoja nodibinājuma "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Pēc viņa teiktā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas sagatavošanā un īstenošanā visa 2014.gada garumā ir iesaistīti vairāk nekā 12 000 dalībnieku no teju simts dažādām kultūras institūcijām, valsts un pilsētas kultūras iestādēm un nevalstiskajām kultūras organizācijām. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mākslinieciskajā īstenošanā piedalās vairāk nekā 1900 radošo mākslinieku.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā Latvijā daudzi kultūras notikumi norisināsies pirmo reizi. Jau 18.janvārī akcijas "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" laikā pirmo reizi apmeklētājiem durvis vērs jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka.

Savukārt no 25.janvāra sāksies laikmetīgā teātra programma "forte forte", kas būs Eiropas ietekmīgāko režisoru izrāžu sērija visa gada garumā. Aprīlī pirmo reizi tiks izstādīti izcilās Latvijā dzimušās amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas darbi. Starptautiskā dejas dienā, ko visā pasaulē atzīmē 29.aprīlī, Rīga kļūs par kulmināciju plašai un daudzveidīgai dejas klašu programmai ar iedzīvotāju dalību - cilvēki dejos birojos, slimnīcās, frizētavās un veikalos.

Vasaras saulgriežos ikvienam būs iespēja piedalīties līdz šim nebijušā Jāņu nakts mistērijā "Lec, saulīte!". Tas būs vērienīgs koncertuzvedums, kas balstīts uz Jāņu nakts svinēšanu tradicionālajā un rituālajā norisē.

Jūlijā pirmo reizi Latvijā norisināsies Pasaules koru olimpiāde, kas pulcēs vairāk nekā 20 000 dziedātājus no visas pasaules. Savukārt no augusta būs aplūkojama izstāde "Gustavs Klucis. Kāda eksperimenta anatomija", kas būs līdz šim vērienīgākā pasaulslavenā konstruktīvista izstāde dzimtenē ar vairāk nekā 200 eksponātiem no Latvijas un citiem Eiropas muzejiem.

No septembra sākuma būs skatāmas latviešu gleznotāja un teorētiķa Voldemāra Matveja fotogrāfijas un Āfrikas, Okeānijas un Ziemeļāzijas mākslas darbi. 2014.gada 13.decembrī Rīgā pirmo reizi norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija.

Drēģeris norādīja, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas programma būs būtisks un paliekošs devums Latvijas radošajai industrijai un kultūras attīstībai, jo tiek radīti jauni oriģināldarbi dažādās kultūras jomās, kā arī veicināta starptautiska sadarbība mākslas un kultūras jomā. Piemēri jaunajiem oriģināldarbiem ir Artura Maskata opera "Valentīna" un Kristapa Pētersona opera "Mihails un Mihails spēlē šahu", jauni kino projekti "Force Majeure.Riga", kā arī tekstgrupas "Orbīta" grāmatu izdevumi.

Jau ziņots, ka no 17.janvāra līdz 19.janvārim notiks daudzveidīgi Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumi, ar kuriem tiks aizsākta plaša programma visa gada garumā.

"Rīga 2014" programmas atklāšanā notiks speciāli veidotas izstādes, akcijas un pasākumi. "Rīga 2014" programmas vadītāja Aiva Rozenberga uzsvēra, ka atklāšanas pasākumos būšot īpaši, tikai Rīgai raksturīgi akcenti.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !