Foto: Publicitātes foto

Laikā, kad sagaidīts ziemas cienīgs spelgonis, Latgales vēstniecība "Gors" aicina sildīties latgaliešu sirsnībā un bezgalīgajā vasarā – spilgtākie februāra notikumi solās būt kaboverdiešu etnodžeza dīvas Mairas Andrades koncerts 5. februārī un Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2013" pasniegšanas ceremonija 23. februārī, portālu "Delfi" informē "Gors" preses pārstāve Aija Eriņa.

18. februārī kultūras draugi aicināti novērtēt Latgales vēstniecības "Gors" diriģenta Jāņa Stafecka pēdējo mēnešu veikumu, gatavojot koncertprogrammu labam garastāvoklim ar Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Džoakīno Antonio Rossini skaņdarbiem.

Portāls "Delfi" piedāvā "Gors" februāra programmu.

Muzikāla programma bērniem 'LeNeSOna Olimpiāde'

Otrdien, 4. februārī, pulksten 13 Lielajā zālē. Biļetes: 3 eiro (2.11 lati); grupām 10 cilvēki un vairāk 2 eiro (Ls 1.41); klēpī sēdošiem bērniem - bez maksas. Rīko: Latgales vēstniecība "Gors". 

Par godu lielajam notikumam – 2014. gada ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos, arī jautrais, zinātkārais un muzikālais puisēns LeNeSOns sev un citiem par prieku sarīkos mūsu pašu nelielo, toties ļoti muzikālo Olimpiādi.

"Ar mūzikas skaņām sacentīsimies skriešanā, uzspēlēsim futbolu, hokeju un regbiju, sadzirdēsim arī pa kādai pingponga bumbiņai un slīdošam kērlinga akmenim – ziemas un vasaras sporta spēles vienā koncertā!" teic LeNeSOns. Kā ierasts, kopā ar LeNeSOnu ciemos pie saviem skatītājiem un atbalstītājiem dosies arī Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris un diriģents Andris Vecumnieks.

Etnodžeza dīvas Mairas Andrades (Kaboverde) koncerts

Trešdien, 5. februārī, pulksten 19 Lielajā zālē. Biļetes: 10 eiro (Ls 7,03); 15 eiro (Ls 10, 54); pie galdiņa ar vīna glāzi 25 eiro (17,57 lati). Pasākuma valoda: angļu. Rīko: Latgales vēstniecība "Gors".

Pirmo reizi Latvijā viesosies par etnodžeza dīvu dēvētā dziedātāja Maira Andrade no Kaboverdes. Atlantijas okeāna salas Kaboverdes vārdu pasaulē slavenu padarīja par baskājaino dīvu dēvētā Sezārija Evora. Visā pasaulē mīlētā un gaidītā dziedātāja pirms diviem gadiem 70 gadu vecumā aizgāja mūžībā. 28 gadus vecā dziedātāja Maira Andrade tiek raksturota kā citāda Kaboverde, kā Sezārijas Evoras atbalss.

Ar dziļo un poētisko balsi apveltītā Maira Andrade izstaro gaismu, viņas dziedāšana ir dzirksteļojoša - dejojošu krāsu, samtainu ritmu un pikantu melodiju sajaukums. Izdziedātas Kaboverdes kreolu, angļu un portugāļu valodā, viņas dziesmas ierauj savā siltajā, aizraujošajā un pārsteigumu pilnajā pasaulē.

Izrāde 'Face Book. Post scriptum'

Trešdien, 12. februārī, pulksten 19 Mazajā zālē. Biļetes: 10 eiro (7,03 lati); 14.50 eiro (10,19 lato); 17 eiro (11,95 lati). Izrāde nav ieteicama jaunākiem par 14 gadiem. Rīko: SIA "Producents.lv".

Viens no populārākajiem jaunās paaudzes aktieriem - Andris Bulis piedāvā savu jaunāko monoizrādi "Face Book. Post scriptum", kas stāsta par mūsdienu cilvēka dzīvi virtuālajā pasaulē, kas pilna ar smieklīgām realitātēm, kurā Avatari kļūst tuvāki un mīļāki nekā reālie draugi vai tuvinieki.

Izrāde, kuras autore ir Nargiza Baghiradze, ir daļa no starptautiska projekta, kas tiek realizēts Igaunijā, Krievijā un Vācijā, kur arī top šīs autores lugas iestudējumi. Latvijas iestudējuma režisore ir Gaļina Poliščuka.

Koncerts labam garastāvoklim

Otrdien, 18. februārī, pulksten 18 Lielajā zālē. Biļetes: 3 eiro (2.11 lati); skolēniem, studentiem un pensionāriem, "Gors" kasē uzrādot apliecību, 2 eiro (1.41 lats). Rīko: Latgales vēstniecība "Gors".

Koncertā skanēs izcilo skaņražu Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Džoakīno Antonio Rossini mūzika. Koncertprogrammu atskaņos Latgales vēstniecības "Gors" diriģenta Jāņa Stafecka sapulcināts kamerorķestris, kurā spēlē Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un skolotāji, kā arī Rīgas profesionālo orķestru mūziķi. Koncerta solisti - Krišjānis Norvelis (bass) un Guntra Kuzmina (soprāns).

Muzikāla izrāde visai ģimenei 'Ansītis un Grietiņa'

Piektdien, 21. februārī, pulksten 13 Lielajā zālē. Biļetes: 3 eiro (2.11 lati); 4.50 eiro (3.16 lati). Rīko: biedrība "Svētki & festivāli".

"Jaunā teātra" izrādes "Ansītis un Grietiņa" pamatā ir brāļu Grimmu fabula, kas ievīta  dziesmās un dejās. Izrādes mūzikas autore un producente ir  Laila Ilze Purmaliete, libreta un dziesmu tekstu autore – Ilze Trumpe, izrādes režisors - Viesturs Roziņš, horeogrāfe – Liene Grava, scenogrāfija - Dace Sloka.

Izrādē lomas atveido Katrīna Paula Dīringa un Emīls Guģis, Dailes teātra aktrises Sarmīte Rubule vai Ērika Eglija, Latvijas Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš, Sarmīte Prule, Paula Martinsone un Ēriks Vītiņš.

Interaktīvs komēdijšovs 'Sex Guru' ar Valdi Melderi (latviešu valodā)

Sestdien, 22. februārī, pulksten 16 Lielajā zālē. Biļetes: 7 eiro (4.92 lati); 8 eiro (5.62lati); 10 eiro (7.03 lati). Izrāde nav ieteicama jaunākiem par 18 gadiem. Rīko: SIA "Media Group".

Starptautiska teātra kompānija "Domino" piedāvā Latvijā nepieredzētu, unikālu projektu – interaktīvu komēdijšovu "Sex Guru".

Izrādies latviešu valodas versijā Valdis Melderis uzstāsies pavisam jaunā ampluā, kas neierasts gan publikai, gan viņam pašam. Ar veselīga humora devu, taču visai pikanti un atklāti viņi runās ar par seksu. Šova "Sex Guru" pamatā ir austriešu autora Volfganga Veinbergera luga, kas ar panākumiem izrādīta Lielbritānijā, Polijā un Lietuvā.

Interaktīvs komēdijšovs 'Sex Guru' ar Edmundu Kaševski (krievu valodā)

Sestdien, 22. februārī, pulksten 19 Lielajā zālē. Biļetes: 7 eiro; 8 eiro;10 eiro. Izrāde nav ieteicama jaunākiem par 18 gadiem. Pasākuma valoda: krievu. Rīko: SIA "Media Group".

Starptautiska teātra kompānija "Domino" piedāvā Latvijā nepieredzētu, unikālu projektu – interaktīvu komēdijšovu "Sex Guru". Izrādes krievu valodas versijā Edmunds Kaševskis uzstāsies pavisam jaunā ampluā, kas neierasts gan publikai, gan viņam pašam.

Ar veselīga humora devu, taču visai pikanti un atklāti viņi runās ar par seksu. Šova "Sex Guru" pamatā ir austriešu autora Volfganga Veinbergera luga, kas ar panākumiem izrādīta Lielbritānijā, Polijā un Lietuvā.

Latgaliešu Kultūras gada balvas 'Boņuks 2013' pasniegšanas ceremonija

Svētdien, 23. februārī, pulksten 16 Lielajā zālē. Biļetes: 2 eiro. Rīko: Latgales vēstniecība "Gors".

Latgaliešu Kultūras gada balvas "Boņuks" mērķis ir veicināt latgaliešu tradicionālās un populārās kultūras attīstību, apkopojot aizvadītā gada labākos veikumus un rosinot kvalitātes un oriģinalitātes pieaugumus latgaliešu kultūrā. "Boņuka" balvas par veikumu latgaliešu kultūrā tiks pasniegtas jau sesto gadu.

Aktrises Olgas Dreģes 75 gadu jubilejas koncerts kopā ar Latvijas teātru aktieriem

Pirmdien, 24. februārī, pulksten 19 Lielajā zālē. Biļetes: 7 eiro; 8 eiro; 9 eiro; 10 eiro. Rīko: Baltijas skaņas biedrība.

Olga Dreģe ir latviešu teātra uguntiņa – temperamentīga, spilgta, skatītāju mīlēta un režisoru lutināta. Ar koncertiem, filmu un grāmatas iznākšanu šogad aktrise svin savu 75 gadu jubileju. Svētku koncertuzvedumā piedalīsies mākslinieces tuvākie skatuves kolēģi un draugi – Mirdza Martinsone, Baiba Indriksone, Sarmīte Rubule, Leons Krivāns, Juris Strenga, Jānis Reinis un Gints Andžāns.

Koncertā skanēs dziesmas no populārākajām latviešu teātra izrādēm un kinofilmām. Koncerta muzikālie producenti ir Juris Vaivods un Kristaps Krievkalns, režisors - Valdis Lūriņš, horeogrāfe - Liene Grava.

Grupas 'Serebro' (Krievija) koncerts

Piektdien, 28. februārī, pulksten 19 Lielajā zālē. Biļetes: 15 eiro, 20 eiro, 25 eiro, 30 eiro, 35 eiro. Pasākuma valoda: krievu. Rīko: Latgales vēstniecība "Gors".

Krievu poproka grupa "Serebro" izveidojusies 2006. gadā. Grupas dalībnieces vienmēr izceļas ar savu atraktīvo uzvedību un krāšņajiem tērpiem. Meiteņu trio sastāvā kopš pirmsākumiem darbojušās Jeļena Temņikova, Olga Serjabkina un Anastasija Karpova.

Lai veidotu solokarjeru, pērn oktobrī grupu pameta Anastasija Karpova, tomēr grupai pievienojusies jauna dalībniece. "Serebro" ieguva trešo vietu 2007. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā, savukārt 2009. gadā iznāca grupas debijas albums "Opiumroz".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!