Foto: Publicitātes foto
Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar portālu "Delfi" izsludina pieteikšanos apbalvojumam "Laiks Ziedonim!", kura ietvaros tiek meklēti un cildināti cilvēki par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam ir bijušas svarīgas.

Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība. Lai spētu to veikt, fonds "Viegli" ir aicinājis iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās, vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot tos par šīs nozares vizionāriem.

Par vienu no nominācijas zinātnē "Taureņu uzbrukums" vizionāriem izvēlēts vēstures zinātņu doktors Gustavs Strenga.

Viņš norāda, ka šī nav balva labākajam Latvijas vai latviešu zinātniekam. "Mēs meklējam zinātnieku vai zinātnieci, kurš vai kura pasauli saredz kā kopumu, un kuram vai kurai apvāršņa robežas nav laboratorijas durvis vai augstskolas kāpnēm. Jā, varbūt pat varētu teikt, ka es gribētu atrast zinātnē dzejnieku - poētisku un ar ideāliem apveltītu cilvēku, kurš sevi izsaka un pasauli saredz caur zinātni."

"Zinātne nav tikai process, kurā tiek veikti lieli atklājumi vai radīti nozīmīgi pētījumi, es ticu, ka zinātne var palīdzēt sabiedrībai iegūt jaunas un mums svarīgas zināšanas par pasauli un pašiem sevi.

Es vēlētos, lai balvu "Laiks Ziedonim" zinātnes nominācijā "Taureņu uzbrukums" iegūtu tāds cilvēks, kurš ir ne tikai izcils profesionālis, bet arī spēj savas zināšanas nodot citiem un mūs visus iedvesmot," norāda Strenga.

Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, piecās nominācijās, un tā mērķis ir iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē. "Laiks Ziedonim" ideja izlolota pirms vairākiem gadiem, kopā ar dzejnieku, un tās galvenā ideja ir meklēt varoņus, un ļaut tautai caur tiem redzēt savu leģendāro cildenumu.

"Laiks Ziedonim" kategorijas:

Apbalvojums zinātnē "Taureņu uzbrukums"
Nominācijā "Taureņu uzbrukums" apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds.
Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga

Apbalvojums Novadpētniecībā  "Kedas"
Nominācijā "Kedas" apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.
Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers, Laima Kota

Apbalvojums Tautsaimniecībā "Zemi es mācos"
Nominācijā "Zemi es mācos" apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.
Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši "Rabarbers"
Nominācijā "Rabarbers" par izciliem sasniegumiem tiks cildināti bērni un jaunieši, vai arī cilvēki, kas izcili veic savu darbu, darbojoties ar bērniem un jauniešiem.
Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā "Bize"
Nominācijā "Bize" apbalvos personību par izciliem sasniegumiem radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.
Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis

Katrā nominācijā laureāts saņems cildinājuma apliecinājumu un 3000 eiro, pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Pieteikties apbalvojumam var līdz 2014. gada 3. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Plašāks apraksts par pieteikšanos meklējams apbalvojumam izveidotajā interneta vietnē www.laiksziedonim.lv.

Fonda sadarbības partneri ir Borisa un Ināras Teterevu fonds, "Delfi", Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un žurnāls "Ieva".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!